Instalacja Java na Ubuntu. Wine i odwrócony obraz

No więc tak, wczoraj ściągłem Ubuntu. Myślałem, że Ubuntu ma jave więc chce się wbić na grę która wymaga javy i nagle komunikat ze trza zainstalować programy. Instaluje, po instalacji uruchamiam na nowo Firefox i dalej nie działa… Co robić? Zainstalowałem też javę ale ona nie działa…

http://ubuntutweak.blogspot.com/2008/01 … ntime.html google ci nie działają :google:

Szukałem, ale nie działało mi dalej…

A tak na marginesie, to jak zainstalować Firefox 3 bo ściągłem go i wpisuje, żeby się zainstalował a tu wyskakuje, że nie ma najnowszych aktualizacji dla firefox. Mam firefox 2 a chce mieć 3 :slight_smile:

jaką masz wersje kubuntu? 7.10?

Mam ubuntu 8.04 Hardy heron czy jakoś tak :slight_smile:

to przecież jest w nim firefox 3 beta wystarczy zaktualizać. Aktualizowałeś wogle system?

zainstaluj restricted-extras ;]

dla kubuntu

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

dla ubuntu

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

zainstaluje kodeki jave i wszystko czego dusza mogłaby zapragnąć ;]

aktulizacja systemu

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Zrobiłem wszystko i dalej nie działa ta java i nie mam firefoxa 3 :confused:

Captain Jack , a masz ubuntu czy kubuntu?? jesli masz ubuntu to na pewno jest firefox ;] jeśli kubuntu to zainstaluj firefoxa z terminala ;]

sudo apt-get install firefox

albo to był firefox 3… potem zaktualizuj…

co do javy to możesz mieć konflikt wtyczek… masz ubuntu czy kubuntu?? ja tak miałem ostatnio ;] miałem 2 pluginy i nie działało w ogóle xD

Mam ubuntu! Pisałem wcześniej. Więc jak to naprawić? Wiem jak wygląda Firefox 3 i 2 i mój wygląda jak 2 a nie jak 3. I mam jeszcze jeden problem. Mam wine i odpaliłem program pod winde i zamiast byc normalnie otworzony to jest do góry nogami.

Otwarta java to openjdk :slight_smile: Polecam to zainstalować.

Pzdr!

A niby jak i skąd, ja jestem początkujący z ubuntu!!

firefox 3 w ubuntu wygląda jak firefox 2 xD żeby wyglądał jak 3 trzeba zainstalować wtyczke xDD

co do javy…

wejdź w aplikacje > dodaj / usuń w wyświetl wybierz wszystkie dostępne aplikacje i wpisz w wyszukiwanie java ;]

na liście wyszukaj icedtea plugin ;] jeśli jest zainstalowany to go usuń ;] i kliknij zastosuj zmiany ;p

co do skórki firefoxa to zaraz wyślę link ;p tylko znajde

________

skórka do lisa

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/7574

ale tam trzeba być zarejestrowanym ;] rejestracja jest darmowa ;p pobieranie też

nie mogę wejść w ten panel, wyskakuje błąd, jakiś pakiet uszkodzony abo coś. zrobiłem co tam było napisane i nie działa…

zrób screena, daj na imageshacka i zarzuć linkiem ;]

Zrobię formata XP i ubunta bo przy uruchamianiu są błędy.

po co?? !!

ale ja muszę zrobić formata bo gdy włańczam kompa to mi błędy wyskakują z xp i ubunta i czekam z 5min az zlecą te bugi. A skąd wziąć ten styl firefoxa 3? I jak poprawnie zainstalować jave na ubunta??

link do skórki podałem wcześniej a instalacja javy i innych przydatnych rzeczy nastąpi po wydaniu polecenia:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras