Instalacja Visty,Seven z pendrive

Łatwy sposób na utworzenie bootowalnego pendrive z systemem Windows Vista lub Windows Seven.

1.Pobieramy program UltraISO,przechodzimy przez standardową instalację programu.

2.Uruchamiamy program,wyskoczy nam okienko z informacją,że UltraISO jest niezarejestrowany,klikamy Testuj UltraISO (do opisanych tu czynności wersja testowa w zupełności wystarczy).

3.Z menu “Plik” wybieramy “Otwórz” i wskazujemy plik z obrazem płyty Visty lub Seven.

4.Podłączamy do komputera jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy pendrive o pojemności 4GB lub więcej.

5.Z menu “Bootowalna” wybieramy “Zapisz obraz dysku…”.

6.Ukarze się kolejne okienko,ustawiamy tu opcje nagrywania:

-Napęd dyskowy-gdy mamy podłączonego tylko jednego pendrive program sam go ustawi,w innym przypadku wybieramy naszego pendrive z listy.

-Zaznaczamy opcję “Weryfikuj”

-Plik obrazu-tu nic nie zmieniamy bo wcześniej został już wybrany

-Metoda zapisu- “USB-HDD+”

-Opcja “Xpress Boot” -tu nic nie zmieniamy.

7.Wybieramy “Zapisz”,wyskoczy okienko z informacją “UWAGA!WSZYSTKIE DANE NA DYSKU (pendrive)…ZOSTANĄ UTRACONE”.Czy jesteś pewien,że chcesz kontynuować?

8.Wybieramy “Tak”

9.Następuje zapis obrazu na naszym pendrive,potrwa on kilka,kilkanaście minut w zależności jakiego mamy szybkiego pendrive.

10.Po skończonym zapisie klikamy “Zamknij”

11.Ustawiamy w biosie botowanie z pendrive i instalujemy system.

Metoda działa tylko w przypadku Visty lub Seven,w przypadku XP się nie sprawdzi.Możliwe,że działa również z Windows Server 2008 ale tu nie sprawdzałem.

Opis wzorowałem na podstawie opisu z innego forum o Windows Seven.

Ostatnio sam musiałem odpalić instalkę z karty i szukałem jakiegoś normalnego rozwiązania. I oto co znalazłem.

Microsoft udostępnił darmowe, niezwykle przydatne posiadaczom netbooków narzędzie o nazwie Windows 7 USB/DVD Download Tool, które umożliwia stworzenie bootowalnego napędu USB i DVD, zawierającego pliki instalacyjne systemu Windows 7.

Windows 7 jest jednym z produktów Microsoftu, który oferowany jest w sklepie Microsoft Store w postaci obrazu dysku pobieranego przez kupującego bezpośrednio na dysk twardy komputera. Zdobyty w ten sposób system można nagrać na płytę DVD i za jej pośrednictwem przeprowadzić instalację środowiska operacyjnego. Problem napotkać mogą użytkownicy wszelakiego rodzaju netboków i notebooków, które nie posiadają wbudowanego napędu optycznego. Rozwiązaniem tej sytuacji jest udostępniony dzisiaj program Windows 7 USB/DVD Download Tool, który oprócz dysku DVD z plikami instalacyjnymi umożliwia także stworzenie bootowalnego nośnika USB, który wykorzystany może zostać do instalacji.

Windows 7 USB/DVD Download Tool dostępny jest do pobrania na stronie Microsoft Store. Do poprawnej pracy wymagane jest środowisko operacyjne Windows XP SP2 lub nowsze oraz nośnik USB o minimalnej pojemności 4 GB.

http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool?err=t2#at2

DobreProgramy mogłyby dołączyć ten programik do swojej bazy.