Instalacja Win7

Witam, mam pewien problem z instalacją Windowsa 7.

Chwilowo nie mam swojej płyty, ale posiadam klucz. Czy wobec tego możliwe byłoby, bym pobrał jakąś wersję testową Win7 (jeśli takowe w ogóle są dostępne), wpisał swój klucz i tym samym uzyskał pełną wersję, tak jak w przypadku normalnej instalacji z płyty?

można pobrać testową i wpisać klucz.

Dzięki za odp.

To jeszcze właściwie chciałbym wiedzieć coś odnośnie takiej testowej wersji.

Bo, co dziwne, na stronie Microsoftu nic nie znalazłem, google też jakieś głupawe stronki wypluwają. Skąd pobrać takie demko?

(PS. Mam Win7 Home Premium 64-bit)

Technicznie to powinno się udać, sam tak robiłem z obrazami z TechNet oraz kluczem z naklejki (warto sobie np. przepisać ten klucz z naklejki i schować w bezpieczne miejsce).

Jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

Czyli, jak rozumiem, testowego Win7 do pobrania, jako takiego nie ma?

Też miałem ten problem. Płyta mi się gdzieś zapodziała. Znalazłem na jednej ze stronek z torrentami wersję Win7 Home Premium x64 OEM 1:1 bez SP1 (z roku 2009 - wersja całkiem czysta, bez żadnych aktywatorów , przeróbek itp). Zainstalowałem z moim kluczykiem, przez Windows Update dociągniesz SP1 razem z innymi aktualizacjami, aktywacja bezproblemowa, wszystko hula. Oczywiście na tym samym kompie.

Ze strony MS mozna sciągnąć wersję Enterprise- czyli zasadniczo to samo co Ultimate. Ściągnąć można za darmo i legalnie /trial to zdaje się 90 dni/. oczywiście, nieraz szybciej jest np od sąsiada pożyczyć :slight_smile:

Po co się męczyć ze ściągnięciem wersji sp i potem go dociągać? Nie lepiej pobrać RT7lite, ściągnąć SP1, zintegrować i wgrać już system z SP1?