Instalacja Windows 10

Posiadam Oryginalny Windows 7 i mam pytanie.

 

Czy jeżeli zainstaluje poprzez windows update win 10 (tylko w ten sposób wygeneruje jakis klucz) to czy potem mogę usunąć i sformatować partycje i zainstalować czystego windowsa 10 z pobranego wcześniej obrazu? jeżeli tak to w jaki spoób system zobaczy że mam aktualny klucz tzn. muszę podać jakiś nowy ( jeżeli tak to skąd) czy może podczas instalacji win 10 trzeba podac klucz oryginalny z win 7 który posiadam? Gdzies czytałem że wygenerowany nowy niby zapisuje się w biosie ale to chyba dotyczy tylko nowych laptopów zakupionych z win 8. ja posiadam stary bios jeszcze.

 

Dziękuje za wyjaśnienie

Fałsz.

 

Było o tym na tym forum oraz na DP dziesiątki razy

Aby nowy system przeszedł aktywacje możesz go zainstalować na różne sposoby - przez Windows Update, z płytki, z pendrive. Ważne jest aby pierwsza instalacja była jako uaktualnienie, w czasie której nie jest generowany żaden klucz tylko identyfikator produktu, który jest przesyłany na serwery Microsoftu.

Odpowiednią wersję systemu możesz ciągnąć stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Możesz wyczyścić cały dysk.

Żaden klucz Cię nie interesuje.

Po czystej instalacji i po połączeniu z internetem system samoczynnie zostanie zaktywowany jeśli poprzednia (pierwsza) instalacja jako uaktualnienie  zakończyła się pozytywną aktywacją. Odbywa się to na podstawie porównania bieżącego identyfikatora produktu z tym przesłanym na serwery MS w czasie uaktualnienia.

Czytaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/help-upgrade-windows-10

Dzięki Cedar za wyjaśnienie. Właśnie zainstalowałem zgodnie z Twoją sugestią. Najpierw uaktualnienie po czym wyrzuciłem wszystkie partycje i postawiłem na czysto system z obrazu iso nagranego na płytkę. Mam jeszcze jedno pytanie. Wiadomo że to nowy system i będzie masę jeszcze zmian w nim poprzez Windows Update. Pytanie brzmi czy np. za pół roku jak będę chciał na nowo wgrać system to czy instalować z tej samej płytki czy na nowo ściągnąć? Pytam bo się zastanawiam czy jeżeli Microsoft będzie wydawał nowe bulidy poprzez windows update to czy pobierając z ich strony obraz tez będzie aktualizowany czy ciągle ten sam a aktualizacja tylko poprzez Windows Update.?

 

Obecnie pobrałeś kompilacje 10240.

Jeśli przez Windows Update system zaktualizuje Ci się do wersji np. 10789 a Ty ponownie będziesz chciał go zainstalować, możesz to zrobić i ponownie zaktualizować poprzez WU do aktualnie dostępnej wersji lub pobrać najnowszą dostępną kompilację w postaci iso i z niej zainstalować i ponownie ale i tak z WU dociągnięte zostaną najnowsze aktualizacje.

ISO na stronie MS zawsze będzie dostępne bez najnowszych aktualizacji, warto nowe iso ściągnąć tylko w przypadku gdy kompilacja na nim ma wyższą wersję niż ta, którą masz w danej chwili w postaci iso.

 

Wiem, pokręciłem trochę :wink:

 

 

 

Nic nie pokręciłeś bo wszystko dokładnie zrozumiałem. Aktualizacje systemowe a bulid to dwie różne sprawy. I właśnie o to Mi chodziło co napisałeś. Tylko w związku z Twoją odpowiedzią nasuwa Mi się pytanie skąd będę wiedział lub jak się upewnić czy iso pobierane tak jak teraz pobrałem ma nowszy numer? To że system mój ma nie jest równoznaczne z tym, że microsoft taki bulid udostępnił do pobrania. Z tego co kojarzę to programik tylko pytał Mi się jaka wersję chce pobrać i tyle.

Nie do końca dwie różne sprawy.

Za pomocą aktualizacji systemowych też podniesie się wersja kompilacji jeśli taka aktualizacja pojawi się w WU.

 

Jeśli nie możesz odszukać informacji na stronie MS  jaka wersja kompilacji jest dostępna w postaci iso a masz w miarę szybkie łącze internetowe bez limitu - pobierasz iso, otwierasz je i sprawdzasz wersje pliku setup.exe z głównego folderu iso - wersja tego pliku jest identyczna jak wersja całej kompilacji.

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/category_20/gallery_119811_20_67650.png