Instalacja windowsa 7 z USB (linux)

Witam

Temat przygotowania instalacji windowsa na USB był, temat przygotowania instalacji windowsa z pod windowsa, instalaci linuxa z pod linuxa, linuxa z pod windowsa był. Jednak jakoś nie mogę znaleźć tematu który rozwiąże mój problem przedstawiony poniżej.

Czy wie ktoś w jaki sposób mając komputer z zainstalowanym linuxem, na dysku obraz iso Windowsa z MSDN mogę przygotować USB do uruchomienia instalacji tego windowsa? Unetbootin niestety nie daje rady.

spróbuj przez WINE tzw “emulator” systemu Windows na Linuxie , używasz Ubuntu czy jakiejś innej dystrybucji ?

Zainstaluj sobie program “ms-sys” (http://ms-sys.sourceforge.net/). Formatujesz pena z systemem plików ntfs, kopiujesz pliki instalacyjne z płytki na pena i za pomocą tego programu robisz sektor rozruchowy.

Polecenie powinno wyglądać mniej-więcej tak:

ms-sys -7 /dev/sdXn

gdzie x to litera urządzenia (kolejność), a n to numer partycji. Oczywiście polecenie należy wykonać z poziomu konta administratora :slight_smile:

Mam zwyczajnie skopiować pliki, czy przenieść obraz?

Skopiować pliki z obrazu

Więc tak:

samo ms-sys -7 /dev/sdb1 nie działa, dopiero z parametrem -f.

Uruchamiam ponownie, wybieram bootowanie z Pena wyskakuje komunikat o błędzie i przechodzi mi zwyczajnie do GRUBa.

instalacja-windows-usb-hdd-hdd-t397322.html

Tylko musisz rozwiązać problem z użyciem CMD. Poradnik trochę chaotyczny, ale co najważniejsze jest.

Może warto napisać jakie to komunikaty o błędach?

Mały błąd :), trzeba się odwołać bezpośrednio do urządzenia, a nie do partycji.

Powinno być:

ms-sys -7 /dev/sdb

Komunikat pojawia się i znika tak szybko, że nie jestem w stanie go odczytać w całości

Już poradziłam sobie samodzielnie.

Krok pierwszy- sformatowanie pendriva na ntfs

Krok drugi- dopisanie mu flagi boot

Krok trzeci- skopiowanie na pendrive plików z obrazu instalacyjnego

Krok czwarty - restart bez dotykania ms-sys:)

Koniec końców najbardziej prymitywne rozwiązanie zadziałało.

Dziękuję za pomoc

Temat do zamknięcia