Install Shield nie działa przy starszych grach

Witajcie!

Naszła mnie niedawno ochota na grę w klasyka, Zeus Pan Olimpu, a jako że gra powstała w czasie, gdy Steam i ogólnie wersje cyfrowe gier dopiero raczkowały (albo nie istniały w ogóle), odszukałem płytę na półce i wpakowałem do napędu.

Niestety, gdy chciałem włączyć instalator, napotkałem na błąd, uniemożliwiający w ogóle uruchomienie całej instalacji. Sprawdziłem też inne gry z płyt CD: Trylogia Gothica, seria Stronghold czy Antologia Maxa Payne. Działam na systemie Windows 7, foto podglądowe poniżej.

Natomiast gry nowsze instalują się bez problemu: całkiem niedawno z płyt wgrywałem GTA V, przed momentem sprawdziłem też dwie losowo wybrane gry z półki: Arkham Asylum i pierwszy Modern Warfare działają jak należy: Install Shield uruchamia się i przeprowadza instalację krok po kroku, dopóki gra nie znajdzie się na dysku.

Co ciekawe drugą część Twierdzy mam również w bibliotece na Steamie i tam wszystko zadziałało prawidłowo.

Wiecie może od czego to zależy i jak sobie z tym poradzić?

 

 

sxad.png

Taki błąd pojawia się w trzech sytuacjach:

  • szemrany windows
  • szemrana/uwalona kopia gry
  • konflikt instalshield z oprogramowaniem w tle

Kopia gry raczej odpada, bo naliczyłem już ok. 5 tytułów, których nie udało mi się uruchomić. Windows też.

Jakie oprogramowanie może gryźć się z Install Shieldem?

Jestem leniwy to musisz sam przeczytać:

http://knowledgebase.datacolor.com/admin/attachments/install_shield_error_6005.pdf

Wiec doszedłem do tego, że problem tkwi w uprawnieniach administratora. Kontrola konta użytkownika nic w tej kwestii nie zmienia: niezależnie od wybranego poziomu “zabezpieczeń”, błąd wciąż wyskakuje, ale gdy uruchomiłem setup.exe jako administrator, instalator ruszył. Dziwna sprawa, ale chociaż coś. Dzięki za pomoc, póki co wystarczy! :slight_smile:

Tylko podpowiem.

Sporo starszych a czasem i nowszych programów po instalacji wymaga uprawnień administratora do prawidłowego działania. Niektóre wymagają nawet zmiany uprawnień katalogu gdzie są zainstalowane bo nie potrafią bez tego zapisać konfiguracji czy choćby ‘save’.