Instalowanie Systemu z Ukrytej Partycji w Laptopie Acer

Mam pewien problem dotyczacy instalacji systemu w laptopie acer travelmate2410 :frowning:

a mianowicie zakupiłem laptopa i po uruchomieniu system zaczął sam sie instalowac…po zakonczeniu instalacji nie wykonałem obrazu systemu i wgrałem własny system windows xp pro sp2.

chcialbym sie dowiedziec jak mam uruchomic instalacje windowsa xp home ktory znajduje sie na ukrytej partycji w laptopie :?

czy sa jakies klawisze przy ktorych gdy uruchamiam laptopa uruchomi sie instalacja??

prosze pilnie o pomoc bo nie moge sobie z tym poradzic :frowning:

Coś mieszasz.

Zgraj dane.

Przestaw bootowanie w biosie jako pierwsze na napęd CD i zapisz bios Save,sformatuj partycję systemową (najlepiej usuń wszystkie partycje,załóż nowe,sformatuj) i wgraj nowy system z płyty CD z XP.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

Chyba że lap potrzebuje firmowego oprogramowania,to powinieneś mieć CD z systemem do lapa i z niego uruchomić instalację.

o to chodzi ze nie mam na cd teg systemu tylko obraz xp home na tej ukrytej i to ze usune wszystkie partycje to i tak nie chce mi ruszyc instalka z ukrytej partycji…

Jak można to wypal ten obraz na płytkę i z niej zainstaluj Windowsa :slight_smile:

jaki program bedzie najlepszy do tego???

Do wypalenia - np. NERO :smiley:

hmm gdyby to było takie proste… obraz systemu jest ale nero nie obsługuje tego typu obrazu (był robiony w norton ghost)

Bo może ty masz zrobiony obraz partycj,dysku.

Trzeba użyć oryginalnego CD z XP i postawić świeży system - wszystko masz opisane tylko czytać.

Trzeba użyć oryginalnego CD z XP i postawić świeży system - wszystko masz opisane tylko czytać.

Jest to obraz, więc przywrócisz go za pomocą programu w którym został utworzony ( Norton Ghost )

W programie wskazujesz miejsce pliku z obrazem i partycję na którą ma być przekopiowany.

Zatwierdzasz OK i resztę program robi sam za Ciebie. 8)

Po skończeniu operacji program poprosi o zrestartowanie komputera i cieszysz się z nowego systemu 8)

Uwaga !!

Wszelkie dane zapisane na partycji systemowej ulegną skasowaniu !!

Dlatego przed wykonaniem tej operacji sprządź ich kopie bezpieczeństwa celem ich późniejszego przywrócenia.

spoko dzieki za pomoc:) a mozesz dokładnie opisac krok po kroku jak to zrobic bo do tej pory to sporo razy chciałem to zrobic i jakos nie wychodzi:( z gory dzieki

Do owego laptopa miales dolaczone jakies plyty z napisem w stylu(Produkt RECOVERY ???)

i niewiem czy czasem ALT + F10 podczas wlaczania laptopa nie wystraczy aby wlaczyc zeby sie zaczelo instalowanie windowsa z tej ukrtyej partycji

A odnosnie jakim programem nagrac sobie ta partycje na plyte to jest on zainstalowany (akurat u Ciebie byl ) jak uruchomiles system to byl program juz gotowy Acer System CD i uzywajac go mozna bylo zrobic sobie kopie tej partycji ukrytej.

Ale najpierw zobacz czy posiadasz plyte RECOVERY ??

nie nie miałem dołaczonej zadnej plyty cd :frowning:

Laptop całkiem nowy, więc dlaczego nie skorzystasz z pomocy technicznej Acera, skoro za nią zapłaciłeś kupując ich produkt i masz do tego pełne prawo :roll:

a probowales podczas startu jak zalaczysz laptopa wcisnac alt +F10??

alt +F10 nic nie daje;/ a jesli sie tyczy pomocy technicznej to predzej doczekam sie 3 wojny swiatowej zanim mi tam ktos odpowie;/ hmmm czy tylko ja mam taki problem??

a usunoles ta ukryta partycje ?

zobacz tu

http://forum.tweak.pl/lofiversion/index … 63572.html

to partycje ukryta i o wielkosci 2.5 gb i na niej zajete 2.3 gb

trace powoli cierpliwosc do tego ;/

napewno jest jakis klawisz uaktywniajacy instalacje tego systemu z ukrytej partycji … tylko jaki??

np wiem ze na TOSHIBIE byl F11 laptop z Polski ??

bo bardzo dziwne ze nie masz zadnej plyty do niego ani jednej ???

no nie dostałem płyty ani jednej ;/ musze sie chyba przejsc do sklepu i spytac a laptop jest z polski

Złączono Posta : 11.01.2006 (Sro) 15:01

a w biose własnie zobaczyłem ze jest jakas funkcja d2d racovery i mam właczone na enabled ale co dalej??