r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Eldimal

Internet Oragne, narastające latency w grach online

Witam,

Jestem posiadaczem internetu nesotrada (Oragne). Z biegem czasu w domu pojawił się wiecej jak jeden komputer, co zmusiło mnie do zinwestowania w router wifi.
Ogółem internet działa dość solidnie, natomiast problem jaki wystepuje zauważalny jest w grach online/mmorpg gdzie mam styczność z innymi użytkownikami.

Dla przykładu skupię się na grze World of Warcraft. W przypadku dość intensywnej gry, momentami gwałtownie wzrasta poziom opoznienia z ok. 50ms do nawet kilkuset ms
w związku z tym pojawiają sie kilku sekundowe lagi(bardziej bym to nazwał "zmulenia", coś jak zatykające się łącze), oczywiscie w tym czasie z internetu korzystam wyłącznie ja.
To co mnie najbardziej zaskakuje, problem pojawił się po przejsciu na router wifi, w przypadku użytkowania prostego modemu na Usb ZXDSL 852 który tpsa dołączała wieki temu do oferty problem całkowicie znika, gra chodzi ogółem płynniej,opoźnienia już nie występują.

Próbowałem kilku rzeczy, aby to wyeliminowac:
- testy na 2 rożnych routerach tp-linka (TD-W8901G oraz TD-W8951ND),
- podłączenie za pomocą sieci wifi/ po kablu lan (W tym przypadku mysałem o uszkodzeniu karty siećiowej w zwiazku z tym zakupilem przejsciówke Lan->USB)
- różne kombinacje w ustawieniach routera, odblokowanie portów, aktualizacje firmware, wyłączenie firewalla itp.

Wszystko to w niczym nie pomogło opóznienia wystepują do dnia dzisiejszego, dlatego postanowiłem zgłośić się z tym fantem na forum.
Korzystanie z modemu usb na jedno urządzenie, czy internet wifi od sąsiada niby eliminuje ten problem, ale nie może być to w moim przypadku rozwiązaniem na stałe.

Bardzo proszę o pomoc fachowców, bo juz ja jestem calkowicie zielony

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0