Internet bezprzewodowy co kupić do kompa stacjonarnego

Mam neta w Multimedia Polska 6Mb (między 23 a 13 mam 8Mb) i jestem zmuszony przenieść kompa do innego pokoju w bloku. Ciągnąć kabel przez całe mieszkanie, korytarz do ostatniego pokoju mi nie za bardzo odpowiada. Dlatego postanowiłem kupić karte bezprzewodową by móc się łączyć w ten sposób. Przy okazji zależy mi aby mama lub siostra jak przyjdą mogli podłączyć swe laptopy do sieci czyli może być taka sytuacja, że z neta będa korzystały 3 kompy (mój stacjonarny i 2 laptopy). Proszę Was o doradzenie co mam kupić, proszę o link np. do sklepu komputronik. Zależy mi na dobrym sprzęcie nie byle co za rozsądne pieniądze. Potrzebuje chyba routera i karte tylko jaką?

Moja płyta główna to MSI 865PE Neo2-P

Proszę o pomoc Was drodzy forumowicze wyborze oraz o krótki opis jak to mam wszystko podłączyć.

kupując router musisz wiedzieć czy potrzebujesz modemu ADSL czy nie, nie wiem co to jest Multimedia Polska, ale jeżeli masz internet z “gniazdka telefonicznego” to potrzebujesz router z ADSL jeśli Twój provider dostarczył Ci modem z wyjściem ethernet to wystarczy zwykły router.

Jakąś karte na PCI do blaszaka Ci doradzą w sklepie :slight_smile:

Dostawca ogólnopolski:

http://www.multimedia.pl/

Konkurent vectry.

Mam modem firmy THOMSON THG540 chyba z wyjściem ethernet które jest podłączone te wyście do kompa.

Jaki polecacie router bo jest mi chyba potrzebny a jaką karte? Co jeszcze potrzebuje? Czy będzie to szybko wszystko chodziło, czy będe odczuwał różnice?

Też przymierzam się do takiego zakupu. Prawdopodobnie masz internet z kablówki (kabel antenowy). Modem kablowy Tomsona zostawiasz ten co masz, bo to on identyfikuje się na serwerach Multimedii i sam nie możesz go zmienić. Musisz dokupić router (bez wbudowanego modemu) z klonowaniem adresu MAC i najlepiej taki, który nie zmienia parametru TTL (to TTL czasami w MMP jest to potrzebne, ale nie wszędzie). Pewnie zaraz inni podpowiedzą Ci dokładnie modele a ja będę śledził wątek bo też mi się to przyda :wink:

Potrzebuje coś do kompa stacjonarnego bo mam karte sieciową zintegrowaną, tylko nie wiem czy do tak starej płyty głównej coś można dołożyć. Nazwe podałem, wole troche kasy dołożyć i mieć na wieczność niż mieć problemy jak przyjdzie do mnie rodzinka (mama, siostra). Jak potrzebujecie jakieś dodatkowe pytania potrzebne wyborze konkretnego modelu to pytajcie?

Dodane 21.04.2010 (Śr) 10:33

Wiem, że dużo zależy od modemu i złącza Ethernet ale jak będzie, jak mi dostawca zmieni modem to dobrze by było aby router był tak nowy technologicznie żeby za jakiś czas nie było problemów. Raz miałem już zmiane modemu bo mam pakiet (telefon, telewizje, internet) i jak podłączali telefon musieli modem motorolle zamienić na tego thomsona.

Do komputera musisz dokupić kartę WiFi na PCI bo masz 5 takich gniazd i pewnie większość wolne. Karta na USB pewnie też będzie działała w Twoim komputerze bez problemu.

Poczekaj, może Kpc21 się odezwie, często doradza w sprawie routerów.

Podajcie mi konkretne jakieś linki do routera i karty WiFi na PCI (bez wbudowanego modemu) z klonowaniem adresu MAC i najlepiej taki, który nie zmienia parametru TTL (to TTL czasami w MMP jest to potrzebne, ale nie wszędzie). Chodzi mi otakie porządniejsze (lepsze) urządzenia.

Net mam z Multimedia Polska.

Proponuję TP-Link TL-WR340G. A na kartę sieciową - też może być coś z TP-Linka, sprawdzona i tania firma.

Prosze forumowiczów o opinie bo wybrałem sprzęt i czy on jest warty swej ceny, czy jest dobry:

  1. TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND - ale nie wiem czy on jest bez wbudowanego modemu z klonowaniem adresu MAC i czy nie zmienia parametru TTL?

  2. TP-Link karta Wi-Fi PCI 300Mb/s TL-WN951N - ale nie wiem czy będzie pasowała do mojej starej płyty głównej? A może lepsiej ściągać będzie TP-Link karta Wi-Fi USB 300Mb/s TL-WN821N?

  3. Pamięć DDR PC-400 Goodram DDR 2GB (2x1024MB) 2048MB Dual Channel 400MHz - ale nie wiem czy będzie pasowała do mojej starej płyty głównej oraz czy będzie współgraćz pmięcią jaką obecnie posiadam Kingston DDR (2x256MB) 512MB 400MHz. Chyba nie moge kupić o wyższej częstotliwości MHz niż 400 i nie wiem czy te 2X256MB są w Dualu. Te czerone kropki to są te miejsca gdzie mam podpiete kości pamięci (1 i 3). Jak będe chciał dołożyć to w które miejsca mam najlepiej wrzucić?, bo rozumiem, że 1szt 1024MB musi być w zielonym, a druga w fioletowym? Jak najlepiej je wsadzić aby chodziły w dualu? Zamierzam 1 dać 1024MB, w 2 dać 256MB, w 3 dać 1024MB, w 4 dać 256MB?

Podaje płyte dla sprawdzenia karty i pamięci:

MSI 865PE Neo2-P

http://yfrog.com/6tmsi865peneo2pj