Toshiba A300-15b. Sterowniki do karty dźwiękowej

Witam. Mam laptopa Tosbiba A300-15b z aktualnie wgranym Windowsem 7. http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a300-15b/

Ogólnie jestem lajkiem w temacie.

Pewnego dnia nie wiadomo czemu dźwięk przestał funkcjonować tak, jak powinien.  Nagle bassy zaczęły trzeszczeć, stał się on o wiele cichszy i ogólnie jakby w tunelu. Zacząłem instalować jakieś inne sterowniki dźwiękowe i przypadkowo uzyskałem efekt, którego chciałem - powrót do normalnego dźwięku.

 

Po jakimś czasie problem powrócił znów sam z siebie i już nie zdołałem uchwycić efektu, którego chciałem (być może spowodowane to jest tym, że nie jestem pewien, co wtedy instalowałem). Sam tego nie ogarniam. Zainstalowałem Realtek R2.77 - dźwięk w żaden sposób nie uległ poprawie (oczywiście po ponownym uruchomieniu komputera). Tak samo w przypadku R2.79. Aktualizowałem sterownik wiele razy, przywracałem do poprzedniej wersji itp., w żaden sposób nie uzyskałem efektu. Czy coś na to można poradzić? Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

 

Zabawa z hercami nie przyniosła efektów.

 

Przypomniało mi się, że na Viście w sterownikach dźwięk był lepszy od tego na Windows 7 (który uważam za dobry), ale nie mogę znaleźć sterowników w domu, no i nie jest powiedziane, że ten sterownik mogę zainstalować na Win7. Szukałem po necie, ale nie mogę tego odnaleźć. Pamiętam, że instalowało wtedy z dobre 15 programów z tej płytki, z czego spora większość była zbędna.