Internet od UPC, a telewizja naziemna

Cześć,

Mam do was takie o to pytanie.

Mam internet od UPC. Do kabla antenowego (mieszkam w bloku) mam podłączony rozgałęziacz z którego jeden kable idzie do modemu a drugi jest podpięty do mojego TV.

Mam problem z jakością programów na ekranie telewizora…   Programy sa w jakości analogowej… mimo, że są loga HD… ale nic to z HD nie ma wspólnego… 

Na szafce mam tez dekoder DVB ferguson który po podłączeniu do anteny (jeden z kabli wychodzące od rozgałęziacza upc) nie wyszukuje żadnych kanałów naziemnych… 

TV też nie widzi żadnych programów tv naziemnej… Jedynie można coś obejrzeć na analogu…

I teraz mam pytanie… Czy pod podpisaniu umowy z UPC zablokowali oni pasmo TV naziemnej na rzecz internetu?

Trochę dziwnie to wygląda… przed podpisaniem umowy i przyjściem montera  programy na TV były zdecydowanie lepszej jakości (podejrzewam, że HD, ale na 100% nie pamiętam)

Jak myślicie?

UPC ci niczego nie blokowało, do odbiorców dociera sygnał w innej postaci niż ten dostępny z anteny naziemnej i dlatego podpinanie dekodera DVBT jest pozbawione najmniejszego sensu.

Hmmm… to dlaczego jak sprawdzam kanały po przełączeniu na pilocie digital to nie ma żadnych kanałów? 

A masz dekoder od  UPC?

https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/dekodery/

Jeżeli twój telewizor posiada dekoder cyfrowy, to przeszukaj to pasmo i zaprogramuj te kanały, powinno ich być 30 + 42 analogowe.

Nie, napisałem przecież, że mam tylko internet od upc

A jesteś pewny, że to kabel antenowy, a nie kabel UPC? Może UPC wykorzystało kabel, który był wcześniej podpięty do anteny, ale Cię od niej odłączyli i masz tylko to co puszczają od siebie po kablu? (nie znam się zupełnie, ale na logikę tak by to się objawiało)

Nie mam pojęcia… 

Monter od upc sam schodzi do piwnicy i przełącza kable…

To  masz odpowiedź dlaczego nie masz sygnału tv naziemnej na telewizorze, równie dobrze możesz w to miejsce podpiąć kawałek sznurka  od bielizny i efekt będzie identyczny …