Internet w telefonie za pomoca laptopa przez kabel USB dotel

Witam,wiem wiem takich tematów jest mnogość ale tam piszą takim fachowym językiem że nie umiem nawet go odczytać. Więc tak chciałbym w moim samsungu galaxy mini 2 mieć wifi jak podłącze go kablem usb do laptopa. Nie wiem czy to potrzebne ale: najpierw miałem sam komputer w domu i internet kablowy (100mb/s)

po 3-4 latach moja siostra miała komunie i dostała laptopa przyszedł do domu jakiś pan zamontował router i zrobił jakoś tak że ja z mojego internetu (modem) wysyłam mojej siostrze internet za pośrednictwem routera… co mam zrobić aby mieć internet w telefonie za pośrednictwem kabelka (internet potrzebny mi jest tylko do np. pobrania plików jakiejś dużej gry) najciekawsze jest to że jak chodze sobie po domu w poszukiwaniu sieci wifi :X to niedaleko tego routera w niektórych miejscach włącza mi się w telefonie sieć wifi: Tp_link i jakieś cyfry ale ma połączenie słabe i zaraz znika. Mam windows xp 32 bit. I proszę jeszcze raz piszcie po zielonemu :P.

Osobie która rozwiąże mój problem dam nie używany klucz do zamkniętej bety gry loadout :slight_smile: (nie jest to przekupstwo po prostu dostałem klucz na emaila a mam za slabego kompa na tą grę :/)

Thanks za szybką odpowiedź

Najłatwiej jest podłączyć się pod ruter po wifi. Można też, jeżeli posiadasz kartę wifi w stacjonarnym użyć programu Connectify który tworzy AP (punkt dostępowy)na PC. Udostępnianie za pomocą kabla jest trochę bardziej skomplikowane gdyż musisz zainstalować uniwersalne sterowniki usb do androida i trochę pokombinować z oprogramowaniem. Tutaj masz opis jak to zrobić http://mojdroid.pl/1602. Jest trochę kombinowania ale myślę że sobie poradzisz ;).

A zapomniał bym, napisz od kogo masz neta, jaki modem, ruter i jak łączy się z kompem (usb, kabel sieciowy). Może można w jakiś inny sposób to połączyć.

Więc tak: router: signamax modem: motorola S85100 (tam gdzie jest 8 to nie jestem pewny albo 8 albo b) SURFboard Cable modem. internet od toyi (toya).

Ale co jak modem łączy się z kompem czy jak router łączy się z laptopem? :smiley:

Z modemu idzie kabel sieciowy do rutera, a później z rutera do PC ?

Tak taki szary kabelek z tyłu modemu prowadzi do routera a potem z routera podłączam taki biąły kabelek do laptopa aby mieć neta w lapku :slight_smile:

Czyli laptop też po kablu się łączy ?

Na ruterze jest zapewne informacja jaki to model, z boku lub na dolnej części. To wifi to raczej z innego urządzenia (czyt. sąsiada jakiegoś). Jeżeli ruter nie ma wifi to zostaje połączenie kablowe.

W ogóle jakiś komputer w domu posiada wifi ? Jeżeli tak to jaki system. ahh laptop raczej ma wifi xD jaki tam system siedzi ?

Signamax P/N:065-7028B

8 port 10/100 switch to pisało na routerze (wpiszesz w google grafika to ci wyskoczy)

Dokładnie to nie wiem czy w lapku jest wifi bo lapek stary, system: windows xp 32bit

Switch, ok. Na lapku wejdź w menedżer urządzeń. Start -> panel sterowania -> system -> zakładka sprzęt -> menedżer urządzeń. Rozwiń karty sieciowe i wpisz co tam masz.

Ok już wchodzę…

Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet

Comodo unite adapter

Hamachi Network Interface

Intel R Pro/Wireless 2915ABG Network Connection

Tap-win32 Adapter V8

hamachi i comodo to sieci programów jakby co ;D

Dodane 11.05.2013 (So) 17:37

Ej jakby co to ja 15 po szóstej wychodzę i wracam dopiero o 8:00

Interesuję nas to Intel R Pro/Wireless 2915ABG Network Connection.

Teraz będzie trudniej ;).

Otwórz połączenia sieciowe (Start -> połącz z… -> pokaż wszystkie połączenia). Dalej połączenia sieci bezprzewodowej, prawoklik, właściwości, zakładka sieci bezprzewodowe, dodaj, nazwa sieci (wpisz co chcesz), uwierzytelnianie otwarte, szyfrowanie wep, klucz sieciowy (dowolne 5 znaków, później musisz je wpisać w telefonie), zaznacz “to jest sieć typu komputer komputer”, ok. Sprawdź telefonem czy ją widać.

Ok zrobię to jak wrócę :slight_smile:

Dodane 11.05.2013 (So) 19:44

Ok wszystko pięknie ale telefon nie wyszukuje tej sieci znaczy stworzyłem sieć według instrukcji włączam wifi w telefonie nie znajduję sięci podłączam kabelek usb też nie wyszukuje tej sieci tak jak by jej nie było :o dodam że na liście wszystkich sieci w kompie ta z moją nazwą (jest tylko jedna sieć jakby co) ma taki czerwony x z lewej strony może to nie istotne ale… aa klikłem ok jeszcze raz kliknołem prawy przycisk właściwości i ten x zmienił się na niebieskie kółeczko.

Dodane 11.05.2013 (So) 20:18

Jakieś pomysły?