Internet w VECTRA

Mam zamiar założyć internet w Vectra.

Może ktoś mi powie parę słów jaki jest kto z niego korzysta,czy jest stabilny nie zrywa połączeń itp.Z góry dziękuję.

O kablówki nie pytaj na forum ogólnopolskim. Bo zdarzają się takie sytuacje, że nawet w bloku obok łącze będzie działać w miarę dobrze, a w twoim będzie tragedia. A na różnych osiedlach/w różnych miastach, to już nigdy nie ma pewności, czy będzie działać tak samo (zazwyczaj wręcz przeciwnie).

Dokładnie tak jest jak mówisz, mam internet z Vectry - chwalę go sobie, 8Mb działa, w nocy do 16Mb dochodzi, więc tak jak umowa przewiduje. Niestety znajomy, który mieszka ok. 1km ode mnie ma problemy z tym internetem… Często go rozłącza, ogółem ma problemy, których ja nigdy nie spotkałem…

Więc to jest loteria. :slight_smile:

Ogólnie do kablówek nie miałem zaufania, nie mam i najprawdopodobniej nie będę brać (wolę neostradę - nigdy mi nie zerwało tak samo. Raz, bo się linia uszkodziła… ale awarie się zdarzają :wink: )

O ile się nie mylę, jak chcesz mieć podłączony router, to musisz ich wypaśny modem też mieć podłączony - po prostu super!

Z Vectry jedynie Telewizja, na nią nie mam co narzekać - szkoda że analog w moim rejonie taki cienki :confused:

To źle? Chyba dobrze, że można zastosować zwykły router, a nie z wbudowanym modemem. Taki router jest tańszy i bardziej uniwersalny, poza tym bardziej dostępny (np. ze wszystkich najpopularniejszych Linksysów, ADSL zawiera tylko jeden model).

Heh, i po co trzymać dodatkowe skrzyneczki na biurku?

A w czym to przeszkadza? Zawsze można postawić jedną na drugiej :slight_smile:

Zależy dla kogo, nie lubię mieć dużo rzeczy na biurku :wink:

P.S Ta skrzyneczka też ma kontrolki i żre prąd :wink:

Góra kilkanaście W, a więc mniej niż 60 W żarówka.

Tak, ale kontrolki będziesz palił 24/7/365, a żarówki nie palisz cały dzień…

A ktoś Ci każe to mieć na biurku? Możesz schować… :x

Modem możesz odłączać od prądu i włączyć na czas korzystania z internetu… nikt Ci nie każe mieć go włączonego 24/7, nic się nie dzieje… :x

Podobnie z routerem - ja tak robię i wszystko jest OK.

Dla przykładu weźmy router Linksys WRT54GC:

P = I * U = 3,3 V * 2 A = 6,6 W.

Mniej więcej tyle samo prądu będzie pobierać modem.

Wiem ze nie na temat ale Tak ciekawie wyglądająca oferta lepsza nawet od UPC

http://multiplay.krakow.pl/strona,menu, … ,plus.html :o

Tylko pewnie dużo bardziej ograniczony zasięg mają.

No niestety, a szkoda bo taki net u mnie to marzenie, no mi by starczyło te 2Mbps co mam tylko żeby upload był choć 1Mbps

Mi spokojnie 30MB starczy :wink:

Witam!

Otóż z dzisiaj wypowiadam umowę na internet z dniem 28 lutego 2010r., w multimedii, ponieważ chcę przejść do vectry, i tu mam pytanie: Czy te oferty podane tutaj http://www.vectra.pl/internet,2,0,0.html w szczególności interesuje mnie oferta 8Mb/s za 59,90zł, czy ktoś ma i jak się sprawuje? Czy są duże spadki prędkości, czy raczej prędkości są w “miarę” stabilne?

Zależy od lokalizacji.

Na ogólnopolskim forum raczej nikt ci nie powie, jak jest z Vectrą w Twoim bloku. Pomyśl trochę człowieku :slight_smile:

Kpc21 ,

Ty też pomyśl,

chodzi też o renomę firmy, nikt tu nie oczekuje, że usłyszy jakie będzie miał na pewno prędkości i dokładne pingi.

Są firmy dla, dla których istniejesz tylko do chwili podpisania umowy, potem tylko im przeszkadzasz…

Ja właśnie podpisałem umowę z PH z Vectry i zastanawiam się czy dobre zrobiłem, bo czytam nieciekawe rzeczy o nich.

Wiem, że mam prawo do odstąpienia od umowy do 10 dni, ale właśnie, 10 dni od podpisania umowy z PH czy 10 dni od wizyty montera, czyli rzeczywistego początku udostępnienia mi usług?

Jak myślicie?

Oczywiście zakładam, że będzie oki, ale jeśli nie będzie od razu jak trzeba, to nie będę czekał na obiecanki, że poprawią, bo minie 10 dni i kupa na 24 miechy.

Zapraszam też tu o Vectrze: http://www.barfor.jun.pl

To forum to kupa. Nic tam nie ma.

W moim bloku Vectra sprawuje się OK (kuzyn ma i obserwuję co się z internetem dzieje ;d)

U mojego kolegi internet chodzi już dramatycznie, co chwilę zrywa, żonglerka z kablami. Ogólnie kicha. A w tym samym mieście…

Telewizja jest OK, niedawno dorzucili FoxLife HD, Mezzo Piano HD, Nat Geo Wild HD oraz SD.

Ogólnie coraz lepiej :wink: