iPlus E156G w menadżerze pokazuje że nie jest podłaczony

Witam serdecznie!

Posiadam internet w iPlus, oraz modem E156G, problem rozpoczął się w momencie wymiany płyty głównej z K7vta3 na V266B. Problem jest taki że po podłączeniu modemu (nawet przeinstalowaniu) w menadżerze iPlus, po naciśnięciu przycisku POŁĄCZ wyświetla się komunikat że “Proszę podłączyć modem”. Modem jest podłączony, testowałem na różnych gniazdach USB (płyta ma dwa gniazda). Potem nawet zamontowałem nową kartę USB 2.0 na PCI, i też bez różnicy. Ciągle nie wyświetla się zawołanie o PIN, a po naciśnięciu przycisku POŁĄCZ komunikat o tym aby podłączyć modem. Na innym komputerze działa dobrze, po zainstalowaniu. Przeinstalowywałem aplikacje iPlus, ściągnąłem nawet na innym komputerze nowszą wersje 2.2, i też to samo.

Co ma zrobić? Reinstalowałem, usuwałem modem z panelu sterowania,

znalazłem taki temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1499908.html ale nie wiem gdzie ustawić te wartości. Fakt że w menadżerze urządzeń jest coś z portami, ale biore właściwości, i nie moge nic zbyt przedstawić, a już na pewno nie to co pisze w tamtym wątku.

Proszę o pomoc, bo nie mam internetu, sterowniki poinstalowane (wszystko w menadżerze urządzeń), wkładałem też kartę USB 2.0 na PCI i też nic a nic Sad ciągle prosze podłaczyć modem.

System to Windows XP Service Pack 3, Professional, antywirus na nim był, ale usunąłem (był Nortron Client Security bodajże). Odinstalowywałem go ręcznie wg. instrukcji na stronie Symantec, chodź antywirus chyba nie ma wpływu na to że aplikacja nie widzi tego modemu (w menadżerze urządzeń jest on wykrywany, instalowany normalnie bez problemu, sterownik i tak dalej, natomiast aplikacja iPlus go nie widzi, sprawdzałem też ustawienia tej aplikacji ale nie wiele można było tam sprawdzić)

Reasumując nie mam antywirusa na tym komputerze (zdeinstalowany ręcznie ale dokładnie wg instrukcji Symantec), a Windows jest z SP3.

Dodam że w Połączeniach sieciowych też nie mam żadnego połączenia (płyta główna nie ma karty sieciowej). Ale poprzednio z tego co dzieci mówiły było jakieś połączenia (w aplecie Połączenia Sieciowe w Panelu sterownia).

Próbowaliśmy kilkakrotnie reinstalować modem, i nigdy nie pojawiło się żadne połączenie w Panelu Sterownia -> Połączenia sieciowe, czy jakieś tam powinno być?

sprawdz w manadzeru urządzeń czy nie ma wykrzyknika jak podlączasz modem moze dlatego nie działa i daj aktualizuj steronik moze to cos da :slight_smile:

Nie ma wykrzyknika, napisałem przecież

z resztą nie chce innych sterowników bo na tych też działa dobrze tylko że na innych komputerach, więc to nie to jest problemem.

Napisałem też że próbowałem z wersją 2.2 czyli najnowszą menadżera iPlus, a przecież te menagery mają już wbudowane sterowniki.