Jak żyć bez KIS oraz NS. Darmowe pakiety ale jakie?

    Niedawno na Blogu DP pojawił się wpis o NS ( http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Security-ochrona-jako-usluga,News,57250.html ) zaś na forach rosyjskich coraz więcej jest wpisów typu „ Kaspersky powinien być tylko nasz a nie też zachodu ” .

 

    Więc teraz nasuwa się pytanie użytkownikom NS i KIS co dalej ?

 

    Rozwiązania można poszukać na przykład w prasie o tematyce komputerowej co prawda u mojej koleżanki po zainstalowaniu programu Bitdefender na czystym Windowsie 7 ( był jeszcze zainstalowany Apache Open Office 4 ) cały system szlak wziął i część pracy magisterskiej znikła a system operacyjny trzeba było na nowo wgrywać .

    Na szczęście praca była zapisywana na dysku Onet.pl więc dało się odzyskać prawie wszystko ( 5 stron od nowa trzeba było napisać ) ale niesmak pozostał po takich niby darmowych programach .

    Teraz znowu następna gazeta proponuje produkt firmy G Data ale niesmak po ostatnim programie jest .

 

Co robić , to proste wrócić do prawdziwych  Darmowych programów takich jak :

Firewall : Comodo Personal Firewall  , ZoneAlarm

Antywirus : avast! Free Antivirus , AVG AntiVirus Free Edition

Antispyware : Spybot Search & Destroy , Malwarebytes Anti-Malware

 

    Ja z koleżanką wybraliśmy ustawienie CPF + Avast + SS&D . Co prawda ustawienie to działa zaledwie od tygodnia ale nie zauważyliśmy jakiś niepokojących zmian i jak na razie jesteśmy zadowoleni bo też nie przymula laptopów .

 

    A wy jakie pakiety darmowe stosujecie i w jakich konfiguracjach ?

Polecam AVG i MBAM

Może są różne opinie ale avast to program który na prawdę nic nie robi poza zajmowaniem ramu.

U mnie Avast w idle zajmuje ledwo 7mb ramu czyli tyle co nic :slight_smile: Przetestowałem wiele antywirusów i Avast pozostał moim faworytem, jedynie lepszy ale niestety płatny jest Eset. Zastanawiam się nad dodaniem zapory bo antyspyware jest chyba nie potrzebny (Avast ma wbudowany?).

To zauważycie! Prędzej, czy później. Na laptopy i Windows’a 7 zupełnie wystarcza najnowsza Panda Free Antivirus + systemowy firewall, ale… to moje zdanie.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi .

 

Poraj - z tego co wyczytałem to Panda Cloud Antivirus Free Edition musi mieć podłączenie online cały czas a my akurat podłączamy się do sieci rzadko , więcej korzystamy z kawiarenki studenckiej .

 

PS : Czy na forum można edytować tematy , bo zrobiłem byka ortograficznego w temacie ;(

Oferta darmowego BitDefendera: http://sharewareonsale.com/s/bitdefender-internet-security-sale niestety nie mogę dostać klucza… ktoś wypróbuje?

O 7mb za dużo jak na program który nic nie wykrywa a jak wykrywa to nie umie wyleczyć czyli koniec końców nic nie robi.

Do AVG można ściągnąć bazę wirusów w pliku i zaktualizować go offline.

@lotniskowiec co do Spybot Search & Destroy to często widzę w dziale “Bezpieczeństwo” że jest zalecane nie używanie tego programu.

 

Od siebie polecam Comodo Internet Security Premium (antywirus i firewall w jednym) http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security-Premium,Program,Windows,12952.html + ewentualnie Malwarebytes Anti-Exploit http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiExploit,Program,Windows,42160.html

Dziwne… jak wchodzę na link gdzie mam dostać klucz, to ładuje się po prostu strona BitDefendera.

Mam BitDefender już jakiś czas jestem zadowolony.

Też tak myślałem i tam klucza szukałem ale ta informacja wprowadza w błąd. Klucz przychodzi na maila, tytuł maila to “Your Bitdefender Internet Security Key” treść

Hello!

Thank you for choosing Bitdefender® Internet Security 2015, awarded by AV-TEST Best Protection for 3 years straight! You’re getting this product for FREE, and your license is valid for 6 months.

You can start using this product immediately, using this product key

Your complimentary license key is:

xxxxxxx

Temat na dzisiejsze czasy, jak najbardziej zasadny. Być może po to był i jest Kasperski, żeby w razie ataku na Zachód, przekształcić europejskie komputery w zombie. Może…

W marcu na DP pojawił się Amiti AV. No i nikt nie pisze, żeby  źle działał, oprócz Dźubaska, co kilkakrotnie wkleja swoje zestawienia, że program słaby. Żeby to napisał użytkownik Amiti. Pobrałem, przetestowałem i jestem pod wrażeniem. Opisałem w komentarzach, ten AV oparty na silniku CLAM. Do niego adfender, DoNotTracMe i Unchecky.

Nic nie włazi, brak szpiegostwa z netu, a w dodatku nic się “samo” nie może zainstalować. Szybki skan, lekki program. A statystyki? Ponoć są po to, żeby wyeliminować konkurencję. Dźubasek zrywa boki dla Comodo, Pandy, czy Kasperskiego, że takie super, ale tematy na forum pokazują, jak dziurawe to antywirusy. Paczki testowe w necie preparowane pod te programy?

Bogdan G - możliwe żę Kaspersky pod wpływem Putina zmieni się w maszynę szpiegowską lub nawet już taką jest . Ale z tego co mozna wywnioskować po ostatnich wielkich przeciekach to wiele firm których nasze programy mają rzczyiścje chronić nas to sami patrzą przez nasze plecy co robimy ;(

 

Co do Amiti Av to na wirtualnej maszynje u kolegi sprawdzałem i było ok a wchodziliśmy na sporo stron które oferują na pewno robaki i wirusy .