Jak dodać program do vortalu?

Witam!

Kiedyś w vortalu dobreprogramy była ikonka zgłoś program obcy lub własny. Jak teraz dodaje się nowe programy ?

Przez “zgłoś aktualizacje” ? A może wysyła się na mejla ?

Pozdrawiam :smiley:

Dokładnie na adres:

redakcja(at)dobreprogramy.pl

:slight_smile:

Nie chce byc złosliwy ale ja juz probuje tym sposobem od kilkunastu tygodni i dalej programu nie ma :frowning:

Chodzi mi o program dumpingowiec (jest dostepny pod adresem dumpingowiec.pl)

pozdrawiam

Nie chcę być złośliwy ale kiepski rodzaj oprogramowania sobie wybrałeś… :wink:

Ale już na poważnie - trudno uwierzyć ale dosłownie 99% zgłaszanych nam polskich programów to programy dla firm - tak jak dumpingowiec, o którym piszesz. Dziennie dostajemy nawet kilkadziesiąt zgłoszeń umieszczenia programów do fakturowania, obsługi magazynu, prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych czy wspomagania pracy działów kadrowych. Niestety nie jesteśmy w stanie wszystkich tych programów opublikować z kilku zasadniczych powodów:

  1. Vortal nieprzypadkowo nazywa się " dobre programy" - nie umieszczamy opisów wszystkich zgłaszanych nam programów aby nie robić śmietnika. Ilość pozycji w każdej kategorii jest celowo ograniczana, chodzi nam o to aby użytkowników dokonywał wyboru z pozycji, które są wcześniej wyselekcjonowane i uznane za najbardziej wartościowe. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy doskonali - jest sporo programów, które w bazie powinny się pojawić, a także takich, które nadają się do usunięcia. Systematycznie staramy się przeglądać bazę, należy jednak pamiętać, że prowadzenie tej części serwisu jest niezwykle pracochłonne ze względu na konieczność nieustannego aktualizowania programów, teraz do tego dochodzi jeszcze wprowadzanie programów na dwie nowe platformy - Linuksa i Mac OS.

  2. Idąc dalej, nazwa serwisu to “dobreprogramy”, a nie “dobreprogramy dlafirm” czy “dobreprogramy księgowe”. Niestety polscy twórcy oprogramowania nie wiedzieć czemu skoncentrowali się praktycznie tylko i wyłącznie na tej działce. Praktycznie nie ma polskich programów graficznych czy biurowych za to przynajmniej kilkaset tylko programów do fakturowania, nie mówiąc już o pozostałych programach finansowo-księgowych. Jak pisałem dostajemy mnóstwo propozycji dodania właśnie tego typu programów, nie możemy jednak w kółko dodawać tylko programów dla firm (dział Firma w vortalu i tak jest mocno rozbudowany…). Inaczej mówiąc, zgłaszając program dla firm statystycznie dużo trudniej jest “dostać się” do katalogu niż w przypadku programów innego typu, wynika to także z innych przyczyn o czym dalej…

  3. Systematycznie dodajemy bardzo dużo różnych programów (zarówno polskich jak i zagranicznych, bezpłatnych i płatnych, na Windows i inne platformy). Decydując jaki program zostanie dodany do bazy w pierwszej kolejności musimy uwzględniać programy, które w naszej ocenie będą najciekawsze dla naszych czytelników. Stąd na liście priorytetów oprogramowanie dla firm jest dość nisko. Oczywiście systematycznie staramy się rozbudowywać bazę o oprogramowanie dla firm (zazwyczaj kosztem usuwania pozycji starszych np. z przestarzałym interfejsem, nie rozwijanych czy nie posiadających takiej funkcjonalności jak nowsze programy). Przy tak dużej ilości zgłoszeń to jednak po prostu trwa…

  4. Sprawdzenie programów dla firm jest bardziej czasochłonne. W odróżnieniu od np. typowego odtwarzacza multimedialnego, procedura przetestowania programu wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Sama instalacja programu wiąże się zazwyczaj także z koniecznością instalacji serwera baz danych, programy tego typu są bardziej rozbudowane, do tego aby przetestować ich działanie trzeba zazwyczaj je najpierw skonfigurować (wprowadzić dane testowej firmy) aby móc cokolwiek zrobić (np. wystawić fakturę). W wielu przypadkach dopiero po tym żmudnym procesie okazuje się, że program zupełnie się nie nadaje ponieważ zawiera poważne błędy (np. źle nalicza podatek VAT na fakturach) albo bardzo niestabilnie pracuje. Oprogramowanie tego typu jest traktowane przez nas w sposób szczególny ponieważ konsekwencje tego typu błędów mogą być opłakane w skutkach dla firm. Jakby tego było mało, ważne też jest aby taki program był systematycznie przez producenta aktualizowany ponieważ w naszym kraju przepisy nieustannie się zmieniają, a także świadczony był support - to też nie są aspekty, które łatwo sprawdzić, a więc i tutaj łatwiej jest producentom, którzy działają już jakiś czas na rynku ponieważ niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z programami tworzonymi w sposób skrajnie amatorski (np. przez studenta), które później nie były kompletnie aktualizowane, a klienci nie mieli żadnego wsparcia.

Mam nadzieję, że ten post rozjaśni trochę sytuację :slight_smile: Mimo wszystko proszę się nie zrażać i przesyłać propozycje na adres redakcja[at]dobreprogramy.pl - jeżeli program jest dobry to prędzej czy później zostanie dodany do bazy :wink:

:slight_smile: ponieważ o wiele łatwiej jest zrobić program oparty zazwyczaj o zwykłą rozbudowaną baze danych niżeli soft nadający się do wspomnianych działów :smiley: nie ma wielu dobrych polskich programów pisanych przez polskich programistów bo ci zdolniejsi od razu są “wyłapywani” przez wielkie koncerny i dla nich pracują zarabiając zazwyczaj tam takie pieniądze że w Polsce by mogli tylko o nich pomarzyć, takie realia 8)

Może warto pomyśleć nad działem do którego trafiałyby programy zgłaszane przez użytkowników/twórców, nazwijmy ich “na dorobku”. Nie muszą to być linki do ściągnięcia z serwerów DP, a mogą to być linki do innych serwerów/producenta. Ocenę wystawialiby użytkownicy. Nie zawsze fakt zamieszczenia programu w bazie DP świadczy o jego wartości, co często widać po komentarzach. Zresztą przeglądając bazę programów dla firm widać, że większą część “okupują” firmy duże, zadomowione na tym rynku i z pewnością nie muszą być testowane przez DP.

Z tymi testami też różnie bywa, szczególnie jeżeli chodzi o rzetelny opis/reklamę, doświadczyłem tego próbując sprostować (zresztą nie tylko ja) opis “darmowej, pełnej wersji” programów firmy Ashampoo.

Patrząc na posty dotyczące braku reakcji na zgłoszony program, może jednak warto pomyśleć nad jakimś systemem powiadomień dla osób zgłaszających nowy program. Osobiście też bardzo nie lubię, gdy moje pisma/maile/propozycje/uwagi zostają bez jakiejkolwiek reakcji.

Pomysł takiego swego rodzaju poligonu, przez który przechodziłyby aplikacje jest moim zdaniem bardzo dobry, zastanowimy się nad tym. Nie jest to sprawa banalna, złe zaplanowanie takiego przedsięwzięcia spowoduje jedynie zamieszanie, spamowanie i ogólny bałagan, który mógłby aplikacjom przysporzyć więcej kłopotu niż pożytku. Podstawą jest więc dobra organizacja. Zastanowimy się nad tym…

Jakie dane powinien zawierac mail (odnośnie programu) ?

Najlepiej takie jakie znajdują się w każdym opisie programu, a więc:

Nazwa programu, numer wersji

Proponowana kategoria

Nazwa autora bądź producenta wraz z linkiem do strony WWW

Licencja

Wspierane systemy operacyjne

Link do pliku instalacyjnego

Krótki, rzeczowy opis (bez marketingowych sloganów)

Opcjonalnie link do strony na której znajduje się więcej informacji

Im więcej danych (konkretów, nie tzw. “bełkotu marketingowego”) tym lepiej. Bierzemy jednak pod uwagę każde zgłoszenie - nawet takie gdzie ktoś wysyła tylko krótkiego maila z prośbą o programu podając jedynie nazwę i link.

Ultimate Player, 1.2.1.1

Odtwarzacze audio

Damian Romek - http://www.ultimateplayer.cba.pl

Freeware

Windows 2000, XP, Vista, 7

http://ultimateplayer.cba.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=3

Ultimate Player to polski odtwarzacz audio. Jako silnik audio wykorzystuje bibliotekę Bass. Obsługuje ponad 20 formatów plików oraz radiostacje internetowe. Playlisty otwierane są na kartach. Posiada EQ,efekty FX, czytnik RSS, wizualizacje (~30), program do rippowania CD-Audio oraz wiele innych

http://www.ultimateplayer.cba.pl

Czy takie coś może być ??

Brawo! Dokładnie o coś takiego właśnie chodzi :wink:

Krogulec - dodałbyś mi ten program, bo ja wysyłam wiadomość to dostaje po godzinie zwrot od poczty, że coś jest nie tak z

redakcja@dobreprogramy.pl jakiś BlackList? czy coś.

Pozdrawiam,

PS. Spróbuje jeszcze z innej poczty

Witam, prosze powiedzieć czy tak może być:

Nazwa programu, numer wersji: Dumpingowiec 2.9.1

Proponowana kategoria: Programy do fakturowania (choć jest to kobyła ale głównie chodzi o te kategorię)

Nazwa autora bądź producenta wraz z linkiem do strony WWW: GRUPA SZACUNECZEK.ORG.PL , strona domowa programu *************

Licencja: DEMO

Wspierane systemy operacyjne: windows

Link do pliku instalacyjnego: http://************

Krótki, rzeczowy opis (bez marketingowych sloganów)

Program umożliwia prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, ewidencji sprzedaży dla ryczałtowców,

Wystawianie Faktur VAT/Faktur VAT Zaliczek, Faktur VAT marża, Faktur UE, Faktur Wewnętrznych, Faktur Pro-Forma,

Rachunków, Paragonów imiennych/bezimiennych/fiskalnych (drukarka posnet i zgodna z POSNET, Emar Printo57t, ELEMIS GIGA),

Faktur VAT korekt zwykłej faktury oraz zaliczkowej a także

Zamówień od klienta, dokumentów kasowych bankowych KW,KP,BW,BP.

Program pozwala także na prowadzenie magazynu i wystawianie dokumentów PZ,PW,RW,WZ,MM a także zamówień do dostawcy.

Niewątpliwie najciekawszą funkcją jest możliwość wystawiania aukcji w systemie Allegro bezpośrednio z programu oraz późniejszy import

Licytacji (TYLKO KUP TERAZ) i przetwarzanie ich na zamówienia od klientów na podstawie których można generować dokumenty sprzedaży a na podstawie dokumentów

Sprzedaży dokumenty magazynowe WZ (czyli pełne wsparcie sprzedaży na Allegro). Zamówienia tego samego klienta można scalać, przenosząc metodą

Drop&drap pozycje zamówienia z jednego do drugiego.

Program pozwala także na generowanie Ewidencji VAT Sprzedaży oraz Zakupu a także na generowanie deklaracji VAT 7, VAT 7 K, VAT 7 D.

Na fakturach można używać cen brutto oraz cen netto (zależnie od tego podatek jest liczony w ‘przód’ lub w ‘tył’), a także uzywać długich

Opisów sprzedawanych towarów i usług.

Opcjonalnie link do strony na której znajduje się więcej informacji:

http://*****************

http://****************

czyli ogólnie ****************

Po jakim czasie zgłoszone programy są sprawdzane? Nie chodzi o to, że się niecierpliwię - chodzi o to, że kilka dni po zgłoszeniu, zauważyłem i załatałem w swoim programie żenujący błąd i nie wiem, czy redakcja już miała okazję się pośmiać z mojego tworu, czy też zdążyłem z łatką.

wojtas170890 , post2364969.html#p2364969 , tu masz przecież wyjaśnione. Proszę, nie zadawaj takich pytań a jak już bardzo ważne, tego typu to poprzez email…

Ja też czekam na odpowiedź :(. Ach to już wersja 1.2.4.7. - poprawiłem tyle błędów (a ile zrobiłem nowych …:D)

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością :slight_smile:

Strona domowa http://www.ultimateplayer.cba.pl

Wersja LITE 1.2.4.7 - 3.2 MB - brak wizualizacji, rippera cd, edytora skórek

http://www.mediafire.com/file/z5vtdo5qyzi/setup1_2_4_7_lite.exe

Wersja FULL 1.2.4.7 - 7.7 MB

http://www.mediafire.com/file/m0fmf1j2mmb/setup1_2_4_7_full.exe

UpCreator , proszę skończyć spamować. To nie blog ani temat z changelogiem i reklamą Twojego programu. Kontaktuj się przez email. Wystarczy,

Ale kiedy przez MAIL się nie da! A przez PW nie dostaje odpowiedzi.

Pisałem program bardzo długo, a tu czekam i czekam i nic :frowning: - aż mi smutno :frowning:

Da się, tylko musisz cierpliwie poczekać…

długo będę musiał jeszcze czekać :frowning: :?: