Jak mam zrobić kopię zapasową płyty windowsa XP?

otóż mam oryginalnego windowsa ale płytka jest trochę zrysanan więc postanowiłem zrobić kopję zapasową. Zgrałem wszystkie pliki z oryginalnej płytki na czystą wszystko jest ok ale komp nieczyta mi jej w biosie :roll: (choć mam włączone bootowanie) jak mam ją przegrać żeby bootowało? #-o

Aby pliki na płytce nie były pouszkadzane, spróbuj może Daemonem, lub Alcocholem jeżeli nie pomoże to tel do Microsoft Poland jedyny ratunek…

Nie możesz zrobić bezpośredniej kopii płyty CD ?? W nero 7 jest tak , że robisz kopiuj CD, i te pliki z wina same gdzieś się “wyładowywują”:stuck_out_tongue: a później każe Ci włożyć czystą CD… U mnie tak działa z linuksami…

Prawdopodobnie płytka nie jest bootowalna - zgranie plików na dysk i nagranie ich jako dane (tak chyba zrobiłeś prowadzi może prowadzić do takich perturbacji).

Spróbuj zrobić obraz płyty np. za pomocą Alcohol 120% - możesz go później nagrać tym samym programem.

Ewentualnie jeżeli chcesz użyć darmowego softu, to zrób obraz za pomocą Alcohol 52% a następnie nagraj go np. programikiem ImgBurn

Rób wszystko na jak najniższej prędkości i używaj dobrych nośników :mrgreen:

Powodzenia!

Ja ci radze abyś nie kopiował płyty bo niebedziesz miał orginalnego systemu Windows! !!

Możesz użyć CDBurnerXP: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=419&t=37 . Zgraj najpierw płytę do obrazu .iso i później ją nagraj. Nie potrzeba żadnych wyspecjalizowanych narzędzi typu Deamon Tool albo Alcohol bo płyta nie ma żadnych zabezpieczeń.