Jak nagrać dźwięk np. z gry?

Jak w temacie. Na przykład jakaś gra ma fajną ścieżkę dźwiękową i chciałbym ja zgrać na dysk, no i w folderze,gdzie jest zainstalowana nie ma tego klipu. Jak to zrobić?

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 21:00 został dopisany post przez kordixx

Oj, przez przypadek napisałem to w złym dziale…

polecam program CoolEditPro, włączasz w nim rejestrator dźwięku i grę i wszystko cały czas się nagrywa a potem mozesz edytowć nagraną ścieżke i zapisac do wav albo mp3 z wybraną jakością. Albo jakiś inny mniej zaawanasowany odtwarzacz…rozwiązań jest wiele! :smiley:

Temat wiele razy poruszany na forum

viewtopic.php?f=3&t=244711&p=1612679#p1612679

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … city+1.2.6

Tak, ale ten temat co podałeś to opisuje, jak wyciągnąć dźwięk z filmu, a ja chcę z czegokolwiek innego.

kordixx , uruchamiasz Audacity, włączasz nagrywanie i… grasz :slight_smile:

cala sztuka…

kordixx , ale działa to tak samo jak w filmach, grach, i innych dźwiękach które lecą na żywo na kompie

tak jak w filmach, grach, to i tak jest metoda która umożliwia nagranie dzwieku. jest to podłączenie mikrofonu do komputera i uruchomienie rejetratora dziwieku.

…a i zapomniałem dodać że jeśli chce się w audacity przegrywać dźwięk no to trzeba ustawić stereo mix,

a jeśli w rejestratorze dźwięku to Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka audio -> nagrywanie dźwięku -> głośność -> zaznaczasz na stereo mix i przesun suwak na połowe w stero mixie, jak przesuniesz na max to będzie ci trzeszczeć

Taak, ale jak nagrywa się z mikrofonu to efekt jest żałosny…

poradnik korzystania z Audacity