Jak odblokować 4 GB RAM-u?

Mój laptop ma pamięć RAM 4 GB ale dostępne jest tylko  3.2 GB. Nawet menedżer zadań pokazuje że mam 3.2 GB. Czy można odblokować to pozostałe 0,8 GB by mieć dostępne 4 GB?

System Windows?
32 czy 64 bit?
Karta graficzna z własną pamięcią czy korzysta z systemowej?

Nigdy nie będziesz miał dostępnej całości, cześć pamięci jest zarezerwowana dla sprzętu i np. karty graficznej

Windows 8, 8.1, 10 (te wszystkie systemy były i na każdym było 3,20, no, na 8 i 8.1 było 3,19) teraz 10

Radeon HD 8750M

Ale menedżer zadań pokazuje mi np że mam 1,4 GB zajęte z 3,2 GB. Spełniałbym minimalne wymagania GTA V gdyby nie pamięć RAM ale strona Can You Run it pokazuje że mam nie 4 GB a 3,2 ale i tak zamierzam dodać drugą kość

Czyli na każdym systemie masz tak samo, nie zwracaj uwagi na setne po przecinku, to są nieznaczące drobiazgi.

Nie podałeś wersji systemu (32 czy 64 bit)

 

System też korzysta z pamięci, przecież to też jest uruchomione oprogramowanie, 1,4 GB zajęte przez system to normalne

 

na 4GB ramu system będzie widział 3,2 i nic się z tym nie zrobi

ja stawiam że to  system 32 bit. :)  i tak będzie  to pokazywał .

i 750 MB ustawione na grafikę :slight_smile:

… a ponieważ matidobryworms13 kombinuje jak na laptopie uruchomić GTA V podpowiadam: Radeon ma 2GB własnej pamięci, a to co ci pokazuje system, wynika z pamięci przypisanej i używanej przez GPU zintegrowane w CPU. Zgadłem ?

Nie napisze ilu bitowy ma system , jakie CPU (IGPU) i oczekuje “cudu” . Ty może bawisz się z nami w “kotka i myszkę” ?

Czasem to mam wrażenie że dzieci z przedszkola odpisują na porady, aby później chwalić się pani przedszkolance ile to maja nabytych “porad”.

Powinieneś mieć dostępne co najmniej 3,86 GB RAM

Po 1. Żaden producent nie pozwoli sobie na to aby oddać do sprzedaży sprzęt który nie wykorzysta swoich zasobów, wiec albo ty sam lub poprzednik już kombinował w dokładanie kości RAM albo w systemach (był XP 32) z tym chcesz 8/10 nadal w wersji 32 bit.

Po 2. Skoro nie raczysz podać jaki to laptop i wersja systemu 32/64 (bo przekręcenie laptopa do góry nogami w celu odczytu nazwy i typu jest za trudne) to ja podaje rzecz oczywistą: Masz wepchany na siłę system 32 bitowy i żadne dokupowanie RAM nie ma najmniejszego sensu do póki nie zadbasz o to aby przejść na system 64 bitowy. Karty graficzne nie zjadają 0,8 GB tylko przeważnie 0,14 GB.

Po 3. Weź wreszcie wejdź w Panel sterowania/System i zabezpieczenia/System i podaj

Typ systemu ??-bitowy system operacyjny, procesor x??.

Autor ma Lenovo g505s.

Bo Ty tak chcesz i tak ma być? Ciekawe…

Szkoda, że nie widziałeś ile jeszcze niedawno było w firmowych sklepach  dostępnych firmowych komputerów/laptopów z zamontowanym fabrycznie 4 GB pamięci RAM i zainstalowanym fabrycznie systemem Windows (XP/Vista/7/8) 32 bit.

 

Bzdura dnia (a może i tygodnia)
Przeliczę dla Ciebie: 0,14 GB to jedyne 140 MB, tyle to od dawna karty graficzne nie rezerwują dla siebie.

Z podzespołów komputera nie tylko karta graficzna (i to nie każda) rezerwuje pamięć.
Szczegóły doczytaj w sieci, przyda Ci się.

Od początku pisałem, że te jego codzienne problemy z komputerem to ściema i dziwny rodzaj trollingu, a Wy mu odpowiadacie poważnie :wink:

Myślałem że napisałem że mam 64-bit! Mam 64-bit

Układ APU AMD A8-5550M x64 + Radeon HD 8570M

Dobra, to do niczego nie prowadzi. Chciałem tylko wiedzieć czy da się z 3.2 zrobić 4. Dowiedziałem, nie da się. Ale tak czy siak zamierzam dodać drugą kość by mieć zainstalowane 8 GB

Myślał to kogut o niedzieli , a w sobotę … … … !

Jednak się da napisać coś z sensem . Kupuj śmiało (x64) . Brakujące 0,8 GB “pożarł” IGPU (HD 8570M) . W BIOS-ie powinna być opcja ustawienia ilości przydzielonej pamięci RAM układowi IGPU . 

Moze i jest ale boje sie tam grzebac

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka