Jak odblokować 2 rdzenie

Czy da się odblokować 2 rdzenie w procesorze AMD PHENOM 2 X2 550BE , na płycie głównej GA-MA790FXT-UD5P ?? Jeśli tak to w jaki sposób (mogą być linki do innych forum). Przetrzepałem googlowca i nic nie znalazłem.

Pw. Czy bez podkręcania prosesora w/w(2x 3.1GHz) on obsłuży ati radeon HD 4870 i 550 W zasilaczu Chieftec , w grach i przy przeglądaniu internetu.

vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html

Czemu amd samo przy sprzedaży odrazu nie odblokowywuje rdzeni tylko każe bawić się w odblokowywanie?

Jak nie odblokowuje? Odblokowuje. Procesory z tymi odblokowanymi rdzeniami to Phenom x4 :slight_smile:

Ciekawe, że zapytałeś wujka google i nie wiedział :shock:

Jak to nie a Phenom II x4?? :lol:

A tak ogólnie to dlatego:

A tu odsyłam do całego artykułu:

2 = 4, czyli wszystko o odblokowywaniu procesorów AMD

A to nie lepiej sprzedawać tych niby 2 rdzeniowych za cenę 4 rdzeni i od razu odblokowywać przy sprzedaży 2 rdzenie nieaktywne? Albo zmienić ich nazwę na x4? Mniej byłoby zamętu

Nie, nie było by lepiej. Bo kto by kupił “czterordzeniowca” za cenę czterordzeniowca ? :lol:

Nie czytałeś mojego postu wyżej? Tam pisze czarno na białym dlaczego tak jest.

To po co sprzedają 4 rdzeniowce? Przecież każdy normalny kupi taniej 2 rdzeniowca i odblokuje 2 kolejne rdzenie zamiast wydawać więcej kasy na 4 rdzeniowca… Gdzie tu logika?

Tu, że więcej sprzedadzą.

Widzę, że nadal nie czytałeś tego co napisałem wcześniej. A może czytałeś i nie zrozumiałeś ![-o<

po 1 te odblokowane rdzenie nie zawsze się daja odblokować po 2 one są specjalnie zablokowane z powodu technicznych

Teoretycznie tak, praktycznie nie :lol: