Jak odłączyć dysk ide ,,na ciepło" czyli w czasie pracy

Heloł :slight_smile:

Mój dysk odmawia posłuszeństwa , zawiesza się przy ładowaniu systemu .

Ponieważ chcę uratować dane prubuje go uruchomić na innym kompie ,podpinam go zamiast napędu cd ,zmieniam zworki i nic.

Mój dysk blokuje start innego systemu , słyszałem że dyski ide można podpinać na ciepło tylko nie wiem w jakiej kolejności najpierw zasilanie ,potem taśma czy odwrotnie HELP ludzie dobrej woli :puppydogeyes:

W sumie, to myślę, że trzeba by było w pierwszej kolejności podpiąć taśmę, lecz nie jestem w 100% pewien.

Dysk ATA ma być podpięty - czyli komp odłączony od 230V - podpinasz dysk,sprawdzasz wszystko i wchodzisz do biosu i sprawdzasz - dyski i napędy w biosie ustawione na wykrywanie auto.

Podłącz go na II kanał IDE zworka na nim ustawiona na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy - sam na taśmie.

Bios i komp przy starcie (procedura POST) ma wykrywać dysk prawidłowo.

Jak bios ma opcje IDE HDD Auto Detection lub podobnie to użyj tej opcji i zobacz czy wykryje bios dysk prawidłowo i później zapisz bios Save.

JNJN zrobiłem wszystko według twoich wskazówek i nic to samo a raczej dzieje się to że mój dysk blokuje uruchomienie windowsa innego kompa jest ekram ładujący system ale jak ma już wchodzić pulpit robi się ciemny ekran i można czekać i czekać .Ach chyba żle ujołem temat ,Jak podłączyć dysk w czasie pracy kompa działajacego systemu windows.to jest jedyna i ostateczna droga żebym się dowiedział co z nim się dzieje Z góry dziękuję za pomoc i w zamian moę ci podsunąć pomysł na prowadzenie forum .

najpierw taśma puźniej zasiłka! ja tak robiłem i wykryło ok. :mrgreen:

ps. przy wlonczaniu komputera tasma musi być już wolna