Jak odłączyć ruter i bezpośrednio podłączyć internet do komputera?

Witam. Jeżeli tytuł jest zły z góry przepraszam. Mam ruter TP-LINK TL-WR740N od którego jest przeprowadzony kabel do komputera. Chcę odłączyć ruter i bezpośrednio podłączyć kabel do komputera, lecz nie wiem jak to zrobić. Próbowałem pare razy, lecz internet nie działał. Jak to zrobić? Co potrzebuję?

Podałeś tak ogromną ilość informacji, że nie pozostaje mi nic innego jak odpowiedzieć Ci - skonfigurować.

Zapewne dostawca łącza, z którego korzystasz przydziela konfigurację na podstawie adresu fizycznego urządzenia sieciowego - tzw. adresu MAC. Zaloguj się do panelu zarządzania routerem w pasku przeglądarki wpisując jego adres IP, adres IP routera jest najczęściej taki sam jak adres bramy domyślnej i serwera DHCP. Dane te można sprawdzić uruchamiając wiersz polecenia z Menu Start i wpisując w nim komendę ipconfig /all. W panelu routera będziesz mógł sprawdzić jaki ma przypisany adres MAC, interesuje Cię adres MAC wpisany dla gniazda WAN (nie LAN). Adres MAC będzie miał postać 00:0A:E6:3E:FD:E1 (może być też wpisana jako 00-0A-E6-3E-FD-E1 lub ciągiem 000AE63EFDE1). Jeżeli masz z tym problem, wówczas na dole routera jest naklejka, która powinna zawierać domyślny adres MAC dla portu WAN routera. Gdy masz już zapisany ten adres wprowadzasz go w ustawieniach karty sieciowej, zgodnie z instrukcją dostępną tutaj. Wypinasz kabel od karty sieciowej komputera i wpinasz do tej karty kabel, który dotychczas był wpięty w port WAN routera. Po tym zabiegu Internet powinien działać bezpośrednio na komputerze (bez podłączonego routera). Jeżeli nie działa sprawdź czy na pewno adres MAC wskazany na naklejce pod routerem jest zgodny z tym wpisanym w panelu administracyjnym routera, być może masz wpisany inny adres MAC narzucony przez dostawcę łącza internetowego.

 

Istnieje też inna opcja: zwrócić się do dostawcy łącza aby ten zmienił po swojej stronie adres MAC z dotychczasowego, na ten który ma ustalona Twoja karta sieciowa.

 

Pamiętaj, że korzystając z Internetu bez pośrednictwa routera Twój komputer jest narażony na znacznie większą ilość ataktów sieciowych. Warto zatem zainstalować jakąś zaporę firewall, antywirusalub pakiet zabezpieczający.

Chciałbym się zalogować, ale login i hasło test tak napisane że nie mogę się doczytać