Jak odtworzyć filmy na komputerze nagrane za pomocą dekodera

Cześć od niedawna mam dekoder Tv z możliwością nagrywania za jego pomocą filmów na pendrive. Po włożeniu pendrive dekoder sam formatuje sobie to urządzenie i można spokojnie nagrywać. Problem pojawia się gdy chcę nagrany film zrzucić sobie na komputer. W systemie windows pojawia się jedynie opcja do sformatowania urządzenia a pendrive wogóle nie jest używalny. w Kubuntu jest trochę leiej bo mogę otworzyć pendrive ale i tak nie widać żadnych nagranych filmów. ustaliłem że dekoder sformatował urządzenie w systemie plikuw ex2. fdisk -l pokazuje coś takiego :

Dysk /dev/sdc: 8011 MB, bajtów: 8011120640

głowic: 131, sektorów/ścieżkę: 2, cylindrów: 59720, w sumie sektorów: 15646720

Jednostka = sektorów, czyli 1 * 512 = 512 bajtów

Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny) w bajtach: 512 / 512

Rozmiar we/wy (minimalny/optymalny) w bajtach: 512 / 512

Identyfikator dysku: 0x3c8b71c2

a w programie KDE Partition menager widać to tak jak na screenie poniżej

7ef9f5a5298e1bf2m.jpg

może miałby ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? z góry dziękuję za wszelką pomoc :wink:

Jaki to jest dokładnie dekoder ?

Podaj nazwę oraz model.

Nie masz w dekoderze jakiś opcji nagrywania lub systemu plików dysku USB.

Jesteś pewien, że ten dekoder w ogóle umożliwia odtwarzanie nagranego nim materiału na innych urządzeniach? Bo przykładowo telewizory Samsunga z funkcją PVR mają podobny myk: pen jest formatowany egzotycznym filesyetemem pokroju ext2, a pliki wynikowe dodatkowo szyfrowane. W efekcie da się to dotwrzać jedynie na egzempalarzu urządzenia na którym zostało nagrane. Można oczywiście próbować obchodzić (są narzędzia do “odszyfrowania” takich plików), ale jest z tym trochę roboty. Nie wiem czy warto.

Autor tematu nie odpowiada :frowning:

Pytałem się dlatego jaki posiada dekoder ponieważ jeżeli to jest przykładowo dekoder Polsatu do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej

to należy zapomnieć o tym aby za pomocą niego nagrane filmy odtworzyć na komputerze…

Z innego forum/tematu:

Kupiłem dekoder TV Ferguson Ariva T65 - wszystko działa jak należy :slight_smile: