Jak odzyskać dane usunięte z kosza?

Witam,

tak jak w temacie, jak odzyskać dane z kosza, jakim programem, najlepiej jakiś poradnik lub instrukcja do tego i żeby działało :slight_smile: Mam dwa problemy:

  1. lżejszy (pliki usunąłem niedawno z kosza, nie wyłączałem komputera jeszcze)

  2. cięższy (pliki usunięte były z kosza z miesiąc temu, dość duże rozmiary, bo pojedyńcze pliki ok.500 mb, wiadomo komputer był wyłączany i włączany dużo razy)

Proszę o pomoc w tych przypadkach… Bardzo mi się śpieszy.

Proszę tutaj Pc Inspector File Recovery http://www.pcinspector.de/file_recovery/UK/welcome.htm

Recuva 1.36.479 - Recuva to proste narzędzie przeznaczone do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych z dysku komputera przygotowane przez autora programu CCleaner. Dane można odzyskać miedzy innymi z opróżnionego kosza systemowego, fotograficznych kart pamięci czy odtwarzaczy MP3. Recuva nie posiada może tak zaawansowanych opcji jak te oferowane przez konkurencyjne rozwiązania, niemniej jednak powinien sobie bez problemów poradzić z odzyskaniem plików usuniętych przed chwilą. Jednym z walorów aplikacji jest szybkość skanowania dysku w poszukiwaniu skasowanych danych oraz możliwość podglądu niektórych formatów plików.

Dodane 10.04.2010 (So) 12:40

Uwaga!!!

1. Nie zalecamy programu początkującym użytkownikom!

2. Program nie obsługuje nośników CD-R/CD-RW/DVD oraz nie umożliwia naprawienia FAT lub tabeli partycji.

3. W żadnym wypadku nie można instalować programu na dysku, z którego zostały skasowane dane! W takim wypadku oprogramowanie musi byc zainstalowane i uruchomione na drugim niezależnym napedzie dyskowym.

Moim zdaniem najlepszy darmowy program to PC Inspector File Recovery. Rzadko można spotkać spolszczoną wersję więc TUTAJ podaję ci linka do polskiej wersji.

Jak zwykłe skanowanie nie znajdzie to trzeba ustawić dokładne.

Pamiętaj tylko żeby odzyskane dane zapisywać na innym dysku czy partycji niż tej, z której odzyskujesz.

odzyskiwanie-usunietych-danych-plikow-t78136.html