Jak odzyskać dostęp do sieci?

Na wstępie wspomnę że, od dawna są problemy z hibernacją tzn: przeważnie przy wstawaniu miga na chwilę pulpit później jakiś bluescren (cały zapisany po angielsku) i komp się restartuje.

Ale prawdziwy problem to awaria systemu (najprawdopodobniej) po aktualizacji Avasta Free na początku stycznia. System uruchamiał się kilka godzin.

Avast (chyba) naklonował mi kart sieciowych 6TO4 i isatap{i tutaj jakaś kombinacja cyfr i liter} było ich kilkadziesiąt. Po wywaleniu avasta większość zniknęła ale kilka zostało. Nie pamiętam czy wcześniej były te karty. Teraz je wywaliłem. Oprócz tego jest jedna sieciówka z płyty gł. i modem USB (włączone).

Wcześniej przez kilka miesięcy avast działał poprawnie.

Avasta wywaliłem w trybie awaryjnym tym narzędziem do wywalania avasta ;). System startuje się ale trochę za długo od momentu wybrania konta do logowania.

W trybie awaryjnym wchodzę na wszystkie konta w systemie ale w trybie normalnym już tylko jako admin - wyświetla się problem z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych i zwykłego usera stopuje.

Oto kilka usług które mają ustawione uruchamianie automatyczne ale nie działają plus błędy jakie wyskakują przy próbie uruchomienia ręcznego:

Agent zasad IPsec ____ 10107 wywołanie syst. które nie powinno nigdy zawieść, nie powiodło się

usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych ____ cały czas jest w trakcie uruchamiania

klient DHCP ____ cały czas jest w trakcie uruchamiania

Klient DNS ____ 10107 wywołanie syst. które nie powinno nigdy zawieść, nie powiodło się

Dziennik zdarzeń systemu - ____ 1747 usługa uwierzytelniania jest nieznana

Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP ____ 1364 pakiet uwierzytelniania jest nieznany

Aplikacja modelu COM+ ____ 1068 uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

Rozpoznawanie lokalizacji w sieci ____ 1073741502

Przy ikonie sieci na dolnej belce wyskakuje chmurka: uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

Nie działa też Pomoc i obsługa techniczna.

Nie mam też gadżetów na sibebarze (tylko małe wąskie prostokąty) i Tlen niby startuje się ale po najechaniu kursorem na główki na dolnym pasku to znikają.

Programy generalnie uruchamiają się np.: Wiedźmin ;).

Najważniejszy jest net reszta potem. Ma ktoś jakiś pomysł?

Może zmienić w konfiguracji uruchamianie na selektywne i tam jest jakaś taka opcja “Użyj oryginalnej konfiguracji rozruchu” ?

Mój system: Vista Home Premium 32b SP1 + neostrada jeśli to może mieć jakieś znaczenie

Nie mam punktów przywracania systemu i instalki Visty “pod ręką”.

Teraz z netu korzystam gościnnie więc proszę moderatorów o wyrozumiałość.

Zrobiłem jakiegoś loga ale pewnie się nie przyda :frowning:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

http://wklejto.pl/87542

Ostatni wpis w ntbtlog.txt

http://www.wklejto.pl/87543

OPAL_10 , po pierwsze, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Po drugie, proszę o zapoznanie się z tematem zasady-wklejania-logow-forum-t253052.html i dostosowanie się do niego.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

otl.txt

http://wklej.org/id/465122/

Extras

http://wklej.org/id/465124/

Dodam że, po ponownym zainstalowaniu Avasta system ma problem z uruchamianiem się do końca,czasem tylko pokazuje się pulpit z ikonami ale sidebar już nie i komp dalej coś tam “rzeźbi”.

Dodane 04.02.2011 (Pt) 21:11

Witam ponownie … niestety cisza w moim temacie :frowning:

Dodam jeszcze że, system nie widzi zainstalowanej neostrady (aplikacji dostępowej) Ccleaner i Glary Utilities też jej nie widzą (o ile pamiętam to coś takiego powinno być). Modem (urządzenie i instalacja) są widoczne. Płytka z instalką neostrady też nie odpala się poprawnie (na innym kompie jest ok) tzn zamiast powitalnej planszy wyskakuje okienko SWFkit Player i w środku (coś takiego): Failed initialized WIndows socked. Modem odinstalowywałem i instalowałem kilka razy (bezpośrednio z folderu ze sterami do mojego typu) - nie pomogło :frowning: Chciałem zainstalować pewien program diagnostyczny to wywaliło komunikat że jest problem z protokołem TCP/IP. Jakas sugestia jak to naprawic.

Chyba bede musial probowac naprawic system z grzecznosciowo uzyczonej instalki. I tu mam pytanie czy nie zmieni sie ID produktu i jaki to by mialo wplyw na licencje?

PS. sorrki za brak polskich znakow - cos sie przestawilo (pozniej przeedytuje)

odinstaluj:

spybota i pctools

zamiaz nich zainstaluj avirę free albo avasta

zrób skan MBAM usuń co znajdzie i podaj tutaj loga z niego

Przed MBAM już zrobiłem skan Nortonem - znalazł 3 trojany. MBAM tylko wpis w kluczu w rejestrze :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft|bk (Malware.Trace) -> Value:bk

(Przywrócić i zrobić skan jeszcze raz?)

System poukrywał kilka folderów zmieniając opcję wyświetlania ukrytych.

Dodane 18.02.2011 (Pt) 21:05

Norton znalazł:

w \appdata\local\temp\jar_cache******.tmp

appletpanel.class

vlocal.class

i w \appdata\locallow…\java…cache…\6.0…

main.class

Te trzy rozpoznaje jako trojany, nie może ich przywrócić do oryginalnych lokalizacji. (Może to jakieś fragmenty bibliotek?)

oraz jeszcze:

Suspicious.AD i Infostealer

Sorry nie mogę wkleić loga MBAM :frowning:

Po botowaniu z płyty instalacyjnej uruchamia się instalator a nie jakaś opcja “napraw” tak ma być?

Dodane 18.02.2011 (Pt) 21:21

Co to jest?