Jak odzyskać hasło do WIFI?

Witam. Mam router oraz 2 komputery. Na 1 komputerze jest ok. Ale na 2 został wymieniony twardy dysk i teraz gdy chcę się podłaczyć do WIFI na tym 2 kompie to musze wpisać hasło lecz go nie pamiętam. Program wireeles key nie pomógł. A o resecie nawet nie ma mowy. Co moge jeszcze zrobić?

Czy w grę wchodzi zmiana hasła? Chciałem Ci pomóc, wrzuciłem w google pytanie i taką sugestię znalazłem na pewnym forum http://www.wififorum.pl/topic/19921-odz … u-windows/

i ta sugestia wydaje mi się rozsądna. Bo tak: zmieniasz hasło na routerze do Wi-Fi, podczas gdy ustawienia routera dotyczące połączenia z Internetem itp. pozostają nienaruszone. Zapewne też można wykonać backup (kopię zapasową) aktualnych ustawień routera na wszelki wypadek?

Sam backup też może być przydatny, bo ja posiadam router Pentagram. Gdy zrobiłem sobie backup, to otrzymałem XML. Kiedy otworzyłem ten plik XML w Notatniku, to znalazłem tam np. nazwę sieci (SSID), która jest ukryta. Być może jeżeli chodzi o klucz zabezpieczeń, będzie podobnie w Twoim przypadku?

Powodzenia i pozdrawiam. :slight_smile:

Wejść w ustawienia rutera (Wireless)i tam skasować stare hasło-wpisać nowe.

Własnie chodzi mi o to, że hasło może być zmienione ale nie dane. Gdyż ten informatyk co mi instalował za dodatkową dopłatą wykonał dodatkowe operacje.

Gdzie wejść w te ustawienia? Bo jak wpisuje swoje ip do przeglądarki to wyskakuje tylko

Login: root

Password: puste stoi

Logujesz się na routerze (w przeglądarce wpisujesz 192.168.1.1), podajesz login i hasło (domyślnie w routerach Tp-Link jest admin; admin) szukasz zakładki sieć bezprzewodowa, powinno ukazać się hasło

Nie rozumiem. Hasło to są dane. Mniejsza z tym…

Powiedz proszę czy posiadasz dostęp do strony konfiguracyjnej routera? Jeżeli tak, co powiesz na zrobienie backupu i otworzenie pliku backupu w Notatnika, przejrzenie go pod kątem hasła? Jeżeli chcesz, możesz zawartość tego backupu wkleić na forum albo wysłać mi na maila i może udałoby mi się coś z niego wyciągnąć?

Aktualizacja:

proszę spróbować nic nie wpisywać na ekranie logowania, wygląda na to, że dane logowania są zapamiętane. Proszę spróbować kliknąć OK na planszy logowania. Pomocna może okazać się instrukcja obsługi do routera.

Nie ma problemu mogę udostępnić. Tylko jak? Skoro wchodzę wpisując IP wifi w przeglądarce i muszę sie tam zalogować a hasło stoi puste.

I co nie wchodzi gdy klikniesz OK, nie podając hasła? Czy nikt z domowników nie zna hasła? Czy masz możliwość dowiedzieć się hasła - np. telefon do informatyka, który instalował sieć?

Nie nic z tych rzeczy. On był przejazdem. Akurat tak się złożyło, że poznałem go ale wyjechał. Klikając OK wyskakuje błąd, że musi podać hasło. (Przed wymianą dysku klikałem tylko OK).

Dodane 11.01.2012 (Śr) 19:12

Znalazłem płytę i instrukcję po angielsku ale nawet na nich nie ma żadnych haseł

a jaki to model routera? oraz jesli mozna wiedziec, to jakie to operacje dodatkowe wykonal ten informatyk? oraz z ktorego komputera sie logujesz na router? na obydwoch nie dziala? moze na 1 jest zapamietane haslo,poza tym troche bezsensu ze ktos inny zna hasla do twojego routera a nie ty,najlepiej byloby zresetowac go do ustawien defaultowych,poczytac instrucje i wykonac te dodatkowe operacje za ktore wziol kase informatyk.

A nie możesz w ustawieniach karty sieciowej podejrzeć tego hasła na tym kompie, który się loguje? Zwykle jest możliwość zaznaczenia opcji “pokaż znaki” i zamiast gwiazdek mamy hasło.

trochę to dziwna sytuacja.

Model to LINKSYSwrt54GL.

Nie wiem jakie operacje wykonał informatyk ale widziałem, że dużo tego robi. Mam swój internet z Vectry, który jest bezpośrednio połączony z WIFI. (Na 1 kompie jest windows XP). Na nim jak widzicie działa bo pisze z wami. Na 2 kompie (Laptop, Vista) wcześniej też działało ale musiałem wymienić dysk twardy i teraz przy próbie połączenia muszę wpisać hasło. Wcześniej wystarczyło kliknąć na ikonkę “DOM” (Tak mam nazwaną sięc WIFI) i sam się logował. Mantarak, nie wiem o co Ci chodzi bo nie bardzo się orientuje. Sćiągnełem popularny program Wirelesskeyview ale nawet on nie pokazuje żadnych kluczy.

Odpalasz ten program na pierwszym czy drugim komputerze? Na pierwszym łączysz się przez WiFi czy po kablu?…

No pierwszy komp miał normalny internet vectry. Ojciec chciał mieć też na laptopie internet więc kupiliśmy skrzynkę Routera i podłączyliśmy kable od internetu VEctry do routera.

Odpowiedz na pytania.

moze tym programem sproboj? http://www.nirsoft.net/utils/router_pas … overy.html on chyba z backup zczytuje

abcln.jpg

Tylko takie zakładki mam na karcie sieciowej. Nie ma nic o haśle.

Bo to przewodowa karta sieciowa - nie Wi-Fi.

Naprawdę nie wchodzi w grę reset ustawień routera?

mechanic , To jest to samo co wirelesskey. Nie wyświetla mi tam nic.

Dodane 11.01.2012 (Śr) 20:32

adam9870 , No to nie rozumiem już. Co mam zrobic?

a jak sie logujesz na router,to w miejsce loginu zostaw puste pole i podaj tylko haslo admin ,tak jest na domyslnych ustawieniach