Jak pisać w jednym dokumencie przez Internet

Witam

Mam otwarty notatnik i chciałbym, żeby na innym kompie też był otwarty taki sam notatnik. Zmiana w notatnik na komputerze nr 1 pociągałaby za sobą jednoczesną zmianę w notatniku na komputerze nr 2 i na odwrót.

Macie jakieś pomysły?

Google Drive

To czego oczekuje od takiego programu to to, aby 2 osoby mogły jednocześnie pisać w tym samym notatniku.

Czy ten program jest do tego?

Tak. Jeszcze chyba Skydrive od MS do tego służy

Założyłem dysk google i wyskoczyły mi 2 ikonki o nazwie dysk google http://imageshack.us/photo/my-images/703/dyskg.jpg/

Dlaczego aż 2? Do czego służy jeden a do czego drugi?

Sprawdź jakie są elementy docelowe w obydwu skrótach(prawy przycisk myszy> właściwości). Nie korzystam z wersji pc ale wygląda mi to jakby eden był skrótem do folderu na kompie a drugi odpalał synchronizację(ten z niebieskimi strzałkami)

Nie rozumie co to znaczy odpalać synchronizacje. Ale ok nie ważne.

powiedz mi proszę teraz w jaki sposób mogę razem z kolegą pisać w tym samym dokumencie

Próbowałem się zalogować u niego na kompie używając moich danych ale niestety nie jest to możliwe. Czy on musi stworzyć sobie odrębne konto ??

Jak to połączyć? Może Marcin1147się wypowie, który polecił ten program :-)?

Robisz tak(nie mam drive na PC więc pokaże ci jak to zrobić przez przeglądarkę): Wchodzisz w przeglądarkę na swój dysk Google (drive.google.com) i klikasz utwórz w lewym górnym rogu > klikasz na dokument i otwiera ci się nowa karta > klikasz na udostępnij w prawym górnym rogu > i teraz masz trzy opcje: albo dajesz udostępnienie dla wszystkich osób które mają link, albo dla wszystkich w internecie albo dla konkretnych osób, ja pokaże dla tej trzeciej opcji> na dole w okienku które wyskoczyło masz pole “dodaj osoby” i tam po prostu wpisujesz mail kolegi(oczywiście mail Google) klikasz udostępnij i zapisz > teraz kolega loguje się na drugim kompie na swój Gmail i tam mu przyjdzie informacja o udostępnionym dokumencie. Musi kliknąć na nią i wejść w dokument(link będzie w mailu).

To chyba tyle, powinno działać.

Odpisz jak będziesz mieć jakieś pytania, albo uda ci się uruchomić.

Dziękuję za wytłumaczenie. Z tego co napisałeś wygląda na to, że jedyna opcja współpracy na jednym dokumencie to poprzez przeglądarkę mozilla, czy explorer.

W momencie kiedy chciałbym jednak zamknąć aplikacje i zapisać ją to muszę ja i on chyba za każdym razem później otwierać dany plik poprzez przeglądarkę tak?

Czy jest możliwość aby u niego w folderze dysk google (dajmy na to na pulpicie :slight_smile: ) leżał sobie plik. On by sobie go edytował, wprowadzał zmiany.

W momencie kiedy ja chciałbym edytować ten plik wchodziłbym na swój folder edytował i wprowadzał zmiany. Jest taka możliwość?

Czy zainstalować sky drive bo słyszałem, że tam jest taka możliwość, przynajmniej jeśli chodzi o dokumenty word.

Generalnie dokumenty z dysku Google muszą być w jednym wybranym przy instalacji folderze, a co do edycji bez przeglądarki to nie wydaje mi się żeby notatnik windowsowy mógł współpracować z Google drive i czy w ogóle można edytować pliki jednocześnie przy pomocy wersji pc. A co do zapisu to jest chyba automatyczny i jak chcesz potem otworzyć plik to możesz też poprzez aplikacje pc ale musi się ona wcześniej zsynchronizować. Synchronizacja to w tym wypadku Pobranie i/lub wysłanie twoich plików między twoim komputerem a serwerami googla

Nie będzie możliwe edytowanie równocześnie w czasie rzeczywistym. Może lepiej skorzystanie np. Z teamviewer, aby pracować jednocześnie na jednym pliku, jednak nie będziecie jednocześnie pisać, tylko na zmianę. Nic innego jeśli chodzi o notatnik nie przychodzi mi do głowy.