Jak podgłośnić mikrofon?

Witam chciałbym podgłosić mikrofon w windows 7 ale jak się okazało nie mam suwaka do “podbicia” poziomu tak to u mnie wygląda beznazwy1qse.jpg

Proszę o pomoc

Jest już na 100%.Więcej się nie da.

“podłosić” można łosiem. :slight_smile:

A podgłośnić można w ustawieniach menedżera Realtek, a nie w windowsowych. Wchodzisz w odtwarzanie, mikrofon, klikasz takie dwie kropeczki przy “głośność mikrofonu”, zaznaczasz jak na screenie i gotowe. :idea:

image.php?album_id=20&image_id=5656

To dlaczego nie podałeś ustawień/screenów z panelu/menedżera sterowników Realtek tylko systemowe ?

Na pewno masz sterowniki, z której strony ?

Nie podałeś nazwy płyty głównej oraz dokładnej nazwy karty dźwiękowej.

Tak wygląda panel sterowników Realtek HD na Windows 7 oraz prawidłowe ustawienia.

kliknij aby powiększyć:

el949_Ustaw-urzadzenie-domyslne.jpg ja157_Glosnosc.jpg go739_Czulosc-mikrofonu.jpg vp849_Panel-przedni.jpg

Odtwarzaj (Głośność odtwarzania) prawie na maksimum.

Nagrywaj (Głośność nagrywania) prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

(dziesiętne milimetra mają duże znaczenie)

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

Problem z przednim panelem komputera (mikrofon oraz słuchawki) to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego

Dziękuje za zainteresowanie otóż problem polega na tym ze chodzi o skajpa pogrzebałem w ustawieniach relatka i normalnie mikrofon chodzi super ale jak patrze w skype to ledwo co go słychać a mam ustawiona czułość w skype (skype 6.3) na maxa

Sprawdź w ustawieniach Skype czy masz tak zaznaczone:

kliknij aby powiększyć:

rs307_skype.jpg

Tak u mnie wygląda okno skype na pierwszy rzut oka nie mam opcji relatek input kh142_Bez-nazwy-1.jpg

Po instalacji systemu Windows 7 niby wszystko działa ale to są sterowniki systemowe lub zainstalowane przez Windows Update.

No i nie będziesz miał pełnych/wszystkich opcji jak nie zainstalujesz sterowników do swojej płyty głównej Chipset

oraz sterowników do karty dźwiękowej…

Wiem dlatego że trzy tygodnie temu zainstalowałem na innej partycji obok Windows XP dodatkowo Windows 7 i również miałem te same problemy

  • brak regulacji…

Co wobec tego mam podać/doradzić :frowning: