Jak podlaczyc router?

Siemka,

Pierwszy raz widzę cos takiego jak router i tak : mam dwa komputery

PIerwszy : Windows Xp mam zainstalowaną neostrade i normlanie mam internet przez modem i wszystko dziala ok

Drugi : Windows Vista ( dopiero co kupilem ) i kupiłem router nie mam zielonego pojęcia jak to podlączyc ??

mógły mi ktos napisac chociaz mniej wiecej jak to zrobic??

Mój modem to netgar

Z góry dzięki

musisz mieć router z ADSL żeby rozdzielić neostrade

ten router ma ADSL

no to podłączasz normalnie kabel od neostrady (bez modemu) do routera i konfigurujesz wg instrukcji routera

Router ADSL to na pewno. A podłączasz normalnie przez kabel LAN i najlepiej skonfigurować router przez www. W instrukcji routera powinno pisać coś o konfiguracji.

wszystko podlaczylem niby ok ale lampka DSL ciągle miga i nie wiem czemu ;/

a skonfigurowałeś?

Router to nie drukarka, to urządzenie sieciowe które trzeba skonfigurować. Jeśli korzystasz np. z P2P też musisz porty odblokować. Nie czekaj aż ktoś to zrobi za Ciebie czytaj instrukcję i szukaj w google.

kurde moglby mi kto podaj linka do jakiejs instrukcji czy cos bo jak widze to troche z tym roboty jest

Dodane 06.04.2009 (Pn) 22:23

Więc tak : skonfigurowałem router

lapmka DSL dalej miga a lampa internet nawet sie nie swieci

dodam ze jakims ladowaniu w czasie konfiguracji pisze mi na konciu : Could not connect to the internet

Jeśli korzystasz np. z P2P też musisz porty odblokować - jak to zrobic ??

http://portforward.com/

Szukasz model swojego routera i przekierowanie portów, ale to później.

Najpierw model routera+instrukcja w google, ew. na stronie Netgara szukaj instrukcji w pdf do swojego routera.