Jak podłączyć router dir-615

Na początku przepraszam jeśli w złym dziale dałem post , jestem laikiem w tego typu sprawach wiec proszę was o pomoc . Dysponuje modemem firmy motorolla i routerem d-link dir-165 (dysponuje płyta i MAC ID ). Dysponuję komputerem PC jak i laptopem , internet do komputera jest podłączony za pomocą USB a do laptopa kablem internetowym . Chce by internet w laptopie był odbierany za pomocł wi-fi z routera .

Do modemu idą 3 kable 1. zasilający z listwy 2. z komputera USB 3. taki z taki wystającym szpulcem co się wkręca :wink: Modem ma jeszcze tylko miejsce na jeden kabel internetowy , w zestawie routera jest kabel internetowy i zasilający . Baza czyli modem i router ma się znajdować przy PC a laptop gdzie indziej . Ja mam XP i laptop tez ma XP .

Proszę o pomoc w podłączeniu tego całego sprzętu w pkt najlepiej jeśli można prosić , oczywiście będę wstawiał zdj jeśli będzie taka potrzeba

http://www.wrzucajfotki.pl/di-FA4L6Z8H.jpg to wyskoczyło mi po wsadzeniu płyty do PC

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

Pamiętaj również że na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż). Dlatego też proszę dokonać odpowiedniej korekty.

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

  1. Odłącz kabel USB między modemem a komputerem. Zapomnij, że masz taki kabel.

Podłączanie do modemu (który nie jest routerem) dwóch odbiorników to jest proszenie się o problemy i najcześciej nie działa.

Od chwili gdy posiadasz router wszelkie odbiorniki sygnału podłączasz do routera a nie do modemu

  1. Podłącz modem z routerem kablem sieciowym, do routera podłączasz go do gniazda WAN (lub Internet)

  2. Komputer podłacz do routera kablem sieciowym. W routerze podłączasz godo gniazda LAN

  3. Nie instaluj żadnego oprogramowania, nie ma takiej potrzeby.

Wejdź na http://192.168.0.1/ login (User Name) masz podany na naklejce routera, prawdopodobnie będzie to “admin” hasło zostawiasz puste, chyba, że na naklejce jest ono podane.

Po wejściu do panelu sterowania routera nastąpi wykrywanie parametrów łącza i po około 1-2 minuty powinien pojawić się internet w komputerze podłączonym kablem do routera.

Wszystko to jest opisane w instrukcji obsługi.

PS. Kto jest Twoim dostawcą internetu?

Przepraszam ze długo nie odpisywałem , Zrobiłem tak jak radziłeś czyli:

podpiąłem za pomocą kabla sieciowego router( internet ) z modemem , i PC z routerem(LAN) za pomocą kabla sieciowego.

NA modemie świecą lampki tak jak powinny czyli :

power zielony

receive zielony

send zielony

online zielony

PC/activity mruga ( czyli tak jak powinno być )

Natomiast na routerze jest tak :

Pierwsze od lewej świeci na zielono potem mruga “ziemia” na pomarańczowo potem świeci się wifi na zielono i monitor 1 LAN na zielono

Wchodząc na stronę tą co mi podałeś wyskakuje mi że nie mam internetu.

tu proszę zdjęcie modemu http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … AA&dur=479

A tu podam link jak gdzie indziej mi doradzają http://forum.pclab.pl/topic/905092-router-podlaczenie/

Chodzi mi żeby zrobić takie coś jak na tym filmiku

(bo chyba tak jest dobrze , tak mi się wydaje ale się nie znam )

Ale jak kliknąłem uruchom jak na filmie to wyskoczyło mi takie coś http://www.wrzucajfotki.pl/di-FA4L6Z8H.jpg

Internet mam z TELPOL-u ( ogólnie dysponuje 2 płytami 1 z modemu 1 z routera , jeśli trzeba będzie jakieś sterowniki wgrać) .

Mam identyczny modem Motoroli i trochę niższy model routera D-Link.

Wszystko mam podłączone tak jak napisałem powyżej.

Internet po WiFi i LAN po pierwszym podłączeniu routera mam po około 1-2 minuty bez potrzeby jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji z mojej strony.

Wykonaj reset routera (przycisk z tyłu obudowy)

Możliwe przyczyny błędów u Ciebie.

  1. Brak kompletu sterowników w komputerze (głównie karty sieciowej LAN)

  2. Twój dostawca stosuje dodatkowe zabezpieczenia i np. jest potrzeba załączenia kopiowania MAC w routerze.

Możliwe, że są jeszcze inne przyczyny błędów, poczekaj aż odezwą się inne osoby, może coś dodatkowego poradzą.

PS. Wrzucaj zdjęcia tu: gallery/album.php?album_id=20 bo ta Twoja stronka leży i nic nie można zobaczyć.

a mógłbyś podać skąd mogę ściągnąć owe sterowniki

PS nie wiem czy otworzyłeś tamte zdj ale wyskakiwało mi że gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=6025 , czyli wydaje mi się że błąd jest w sterownikach , narazie tylko ty odpowiadałeś na moje pytania

Najlepiej od producenta karty sieciowej, w większości jest to zarazem producent płyty głównej.

Pokaż zrzut z menadżera urządzeń.

Podaj dokładny symbol płyty głównej.

No bo mam bardzo zbliżoną konfigurację sprzętową (poprzednim moim modemem był Thomson) i zero problemów od 3 lat.

Proszę o to zdj gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=6026

(mam zintegrowaną płytę )

Jeśli nie o to chodziło to musisz mi jaśniej powiedzieć

Masz zintegrowaną kartę sieciową a nie płytę :wink:

Na chwilę obecną informacje, które podałeś są wystarczające.

Widzisz, że w menadżerze urządzeń pokazany masz błąd przy kontrolerze ethernet?

To właśnie jest Twoja karta sieciowa, która nie ma zainstalowanego właściwego sterownika.

Tu masz sterownik o nazwie LAN:

https://www.asus.com/Motherboards/M4A78 … ownload_17

PS. Na przyszłość z galerii wklejaj to co jest pod pod obrazkiem opisane jako " BBCode obrazu:"

image_id: 6026

Z programu Speccy raport najłatwiej jest podawać w taki sposób:

mam ściągnąć 2 pliki LAN ? i jak ściągnę to co dalej ?

Co dalej? A jak myślisz? Ja bym zainstalował to co ściągnę, Ty zrobisz jak uważasz.

Być może tylko ten pierwszy wystarczy.

Po zainstalowaniu pierwszego i zrestartowaniu systemu sprawdź czy w menadżerze urządzeń nadal jest widoczny żółty wykrzyknik, jeśli tak, zainstaluj też drugi.

Dodane czwartek, 19 wrz 2013, 21:00

PS. Jak widzę, to nie masz prawdopodobnie też innych dedykowanych sterowników zainstalowanych.

Karta graficzna zintegrowana nie jest prawidłowo wykrywania, masz AMD760G a prawdopodobnie powinno być ATI RADEON HD3000 lub 3100.

Dlatego zainstaluj też sterowniki opisane jako Chipset i VGA i dopiero później instaluj LAN

No to tak , niestety nie przeczytałem twojego posta z czwartku 21:00 więc zanim ściągnąłem ten chipset i VGA wcześniej ściągnąłem LAN .

Gdy ściągnąłem LAN podłączyłem za pomocą kabli sieciowych tak jak trzeba i zmiany nie było nadal nie wyświetlało stron WWW , jedyna zmiana pojawiła się tutaj :

image_id: 6028 pojawiło się ze kabel sieciowy jest odłączony , internet był bo korzystałem z USB , i w połączeniach sieciowych pojawił się komputer ( nowe połączenie )

Potem ściągnąłem to VGA i chipset z tej stronki co podałeś ale niestety dalej wyświetla mi w Speecy ze to AMD 760 ( mam ati radeon 3000) więc odinstalowałem sterowniki kart graficznej i zainstalowałem od nowa i dalej pisało ze AMD 760 image_id: 6029

Obecnie mam taką sytuację za pomocą kabla USB mam internet z modemu do PC a gdy podepnę sieciowy to internetu już nie mam ( sieciowy oczywiście z rutera , wtedy USB jest odpięty )

Jestem trochę pedantyczny dlatego wszystko tak to opisuje mimo że niektóre rzeczy nie mają chyba znaczenia

Gdy kable sieciowe są podłączone tak jak powinny mam takie zdj w połączeniach sieciowych image_id: 6030

Ale jest też dobra wiadomość gdy wsadziłem płytę z routera do PC i kliknąłem uruchom zadziałało czyli wyskoczyło takie coś : image_id: 6031

To chyba dobry znak bo to jest tak jak w tym filmie :

PS trochę głupie pytanie ale płytę z rutera wsadzam do PC a nie do laptopa ?

Spróbuj na początek coś takiego:

Odłącz kabel USB i podłącz modem bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze bez routera. Sprawdź czy będzie dostęp do internetu.

Ten sam test przeprowadź na każdym komputerze, który masz w domu.

Szczerze? Nie wiem, mój router nie ma w komplecie płyty CD, wszystko działa 1-2 minuty po podłączeniu.

No to coś masz namieszane ze sterownikami.

Jest dobrze internet za pomocą kabla sieciowego działa na PC jak i na Laptopie ( wystarczyło zresetować modem z podpiętym kablem sieciowym do PC )

ZA TO JUŻ CI DZIĘKUJE

to teraz robić tak jak na filmie który ci przesłałem , ten u góry?