Jak podłączyć wentylator

Witam ! Ostatnio dostałem kilka zepsutych zasilaczy. Postanowiłem wyjąć z nich wentylatorki i zrobić przewiew w mamy komputerze. Niestety nie wiem jak podłączyć je pod molexa. Uciąłem te kable od wentyla z zasilacza (czerwony i czarny) i końcówkę molexa. I nie wiem jak podłączyć.Przylutować do tych tych samych kolorów (czarny z czarnym, czerwony z czerwonym)?

Proszę o pomoc !

Bierzesz molexa i czerwony do żółtego a czarny do czarnego, u mnie działało

To jest molex

65e41e0e081abf1am.jpg

EDIT

P.S Czerwony to 5v a żółty to 12v.

No tak to zależy od tego czy chcę mieć szybsze czy wolniejsze obroty. A jak podłącze pod 12v to sie nie spali wentylatorek ?

Zależy od wiatraka, spróbuj poszukać na wiatraku jakieś informacji na jakie są napięcie, ale według mnie to większość jest na 12v.

12V wiatraczka lepiej nie podłączaj pod 5V, bo może Ci nie startowac za każdym razem (za małe napięcie). Możesz zerwać naklejkę z tyłu, wyjąć zatyczke i troche przesmarować, bo często są tak brudne, że przestają się kręcić.

4 Wentyle, które już wyjąłem z zasilaczy są na 12V. Tylko potrzebuje teraz wtyczki molex męskie. Wiecie skąd je wykombinować ??

Możesz kupić np. na allegro albo wyjąć ze starych cdromów albo dysków.

Jak nie chcesz kupować to możesz zdjąć na końcu kabla izolację, polutować grubo cyną i włożyć te kable do molexa.

Wole już kupić :). Ale dzięki wszystkim za rady ! Na pewno sie przydadzą !!

No mi też, bo mam wiatrak ze starego Mode Coma :smiley: