r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
EasyTouch

Jak połączyć dwa komputery - pomocy

Witam mam problem jak połączyć ze sobą dwa komputery , mam taki kabel :http://www.bankfotek.pl/image/734562.jpeg( sory za jakośc) dwie karty sieciowe : realtek rtl , realtek PCi family i nie mam pojęcia jak sie za to zabrać ; ) pomocy : )

Dodam że mam XP i Sevena

Karty sa dobrze zainstalowane

więc łączysz komputery kablem i wchodzisz na jednym np xp w panel sterowania, połączenia sieciowe, właściwości połączenia lokalnego, protokół internetowy (TCP/IP). Następnie ustawiasz następującego adresu IP i wpisujesz IP:192.168.0.1 a maska podsieci po kliknięciu powinna sama Ci się ustawić. ma drugim kompie robisz to samu tylko w IP na końcu 2 zamiast 1. Następnie wchodzisz w wyszukaj, komputery lub ludzie i wpisujesz dokładną nazwę drugiego komputera którą mozesz uzyskać przez wejście w wyświetl informacje o systemie, nazwa komputera. Jeśli chcesz przesłać dane z jednego komputera na drugi to musisz udostępnić miejsce w którym znajdują się dane na drugim komputerze. Aby to zrobić wchodzisz prawym przyciskiem na to miejsce , udostępnianie i zaznaczasz chaczykiem oby dwie opcje. To powinno pomóc. Powodzenia.

r e k l a m a

Więc wszytko powinno pójść gładko. Zrób tak jak pisze play001. Jak czegoś nie rozumiesz pisz gdzie utknąłeś, a wytłumaczymy dokładniej.

Witam. Mam dokładnie ten sam problem, zrobiłem tak, jak napisał play001, ale nie wiem dokładnie jak wyszukać drugi komputer w Windows Vista i Windows 7, bo właśnie te systemy mają zainstalowane podłączone do siebie komputery.

Mam podobny problem co kolega wyżej. Chcę połączyć laptopa (windows 7) i PC (Windows XP) bezpośrednio kablem sieciowym skrosowanym w celu wymiany plików między komputerami. Wszystko ustawiam tak jak powinno, tak jak pisze play001. Udostępniam i nic, udostępniony folder jest widoczny tylko na komputerze, na którym się znajduje, na drugim nie. Karty mam zintegrowane, ale to chyba wystarczy przy połączeniu bez dostępu do Internetu, tylko w celu wymiany danych (?)

PS. Kabel sieciowy skrosowany różni się w jakiś wyraźny sposób od kabla nieskrosowanego? Rozmiarami, wyglądem? Kabel sieciowy dodawany np. do laptopa lub PC jest skrosowany?

kabel skrosowany ma zamienioną kolejność przyłączeń w jednej z wtyczek i tylko tym się różni.

Kompy powinny być w tej samej podsieci, mieć różne nazwy, tą samą grupę roboczą, różne adresy IP i udostępnione zasoby. Najlepiej szukać ich przez start/uruchom ...

pozdrawiam

r e k l a m a

Dla mających problem z połączeniem dwóch komputerów polecam na początek obejrzenie demonstracji na vortalu pt. Mała sieć domowa w Windows XP

Demonstracja co prawda opiera się na połączeniu dwóch komputerów z zainstalowanymi systemami Windows XP ale sposób tam przedstawiony działa również i na komputerach z zainstalowanym systemem Windows Vista czy Windows Seven.

Słowem wstępu dodam tylko że oprócz ustawienia odpowiednich adresów ip i maski podsieci jak radzi play001 warto jeszcze zmienić grupę roboczą.

Już wszystko w porządku. Wszystko, czego potrzebowałem znalazłem w tej poradzie: http://www.grocal.pl/2008/11/30/vista-n ... w-w-sieci/ oraz w ostatnim poście usera Romanek100 na forum Windows 7: http://windows7forum.pl/siec-lan-window ... -2476.html . To powinno rozwiązać problem u wszystkich użytkowników z Vistą i 7 na pokładzie, a także w kombinacji z Windows XP. :)

PS. Najlepiej nie stosować porady podanej w pierwszym linku, ale wykorzystać ją jako pomoc do wpisania danych z postu użytkownika Romanek100. Nie wiem, czy to do końca zrozumiałe, w razie problemów piszcie. ;)

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0