Jak pozbyc się hasła głownego w thunderbird

Witam.

Od kilku lat korzystam z programu pocztowego thunderbird. Nigdy nie miałem z nim problemów :smiley: , ani na komputerze stacjonarnym(XP Prof.), ani na laptopie(vista).

Kiedyś bawiłem ustawieniami, utworzyłem hasło główne a potem je wyłączyłem. Nieużywałem tego hasła i niestety zapomniałem je całkowicie… :frowning: Po zaktualizowaniu thunderbirda do jakiejś kolejnej wersji(nie pamiętam której) hasło się uaktywniło i teraz gdy tylko włączam program pocztowy wyskakuje okienko = Urządzenie zabezpieczające: wprowadź hasło główne w kolejnym oknie znowu to samo = Urządzenie zabezpieczające: wprowadź hasło główne a w trzecim TB dopiero prosi o hasło użytkownika xxxx.xxxxx na serwerze poczta.interia.pl. Wtedy mogę bez przeszkód się zalogowac. Jest to bardzo denerwujące… Kilka razy odinstalowywałem thunderbirda, czyściłem jego ukryte pliki potem instalowałem z powrotem. Problem jednak powracał, więc chyba nie usunąłem wszystkich plików…

Chciałbym pozbyc się hasła głownego w thunderbird, albo w jakiś sposób je odzyskac :smiley: Będę wdzięczny za pomoc

Lesiu77

Opcje -> Prywatność -> zakładka Hasła -> odznacz Użyj hasła głównego do zaszyfrowania przechowywanych haseł.

Dzięki za odpowiedź deFco247. Niestety jeżeli odznaczę tą opcję to pojawia się okienko z prośbą o wpisanie hasła… :frowning:

Wybierz Narzędzia - Konsola błędów, wklej wyrażenie: openDialog(“chrome://pippki/content/resetpassword.xul”) i naciśnij przycisk Enter. To otworzy okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz, aby zresetować hasło.

Stracisz wszystkie zapamiętane hasła i inne dane chronione hasłem. Działa w Thunderbird 2 i wyższym.

Witam,

u mnie to nie zadziałało więc skorzystałem z http://kb.mozillazine.org/Master_password#Thunderbird

gdzie piszą:

czyli skasowałem key3.db w folderze profilu (po zamknięciu programu).

I przestał się pytać o hasło.

Pozdrawiam