Jak pozbyć się speedbit search w IE8

Wczoraj sobie zainstalowałem program do pobierania plików z internetu o nazwie Download Accelerator Plus 9.4.0.4

Ponieważ zbyt dobrze mi nie działał tak jak chciałem tylko mnie odsyłał do innych stronek, postanowiłem go odinstalować.

Teraz obecnie już tego programu niemam na dysku, ale za to podczas uruchamiania przeglądarki Internet Explorer 8 po każdym otwarciu nowej karty włącza mi się SpeedBit Search. Chciałem się tego pozbyć i niewiem jak dokładnie. Mam windowsa 7 home premium. Szukałem rozwiązań gdzie indziej i próbowałem tego się pozbyć z menu Narzędzia -> opcje Internetowe -> zaawansowsowane -> resetuj , co powodowało zresetowanie ustawień mojej przeglądarki Internet Explorer 8,

lecz ten sposó mi nie pomógł w ogóle i nadal jest SpeedBit Search aktywny. Czy mógłby mi ktoś pomóc pozbyć się tego z mojego komputera ? żeby mi się już to

nie otwierało i żebym miał już to normalnie tak jak miałem to na początku przed zainstalowaniem programu DAP ? - Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

Opcje internetowe/programy/zarządzaj dodatkami

I co ja mam tam zrobić, skoro ja tam nic niemam na temat speedbit search :?:

Dostawce mam live search

Nazwa Live Search

Stan Domyślne

Kolejność na liście 1

Sugestie wyszukiwania Niedostępne

Adres wyszukiwania http://search.live.com/results.aspx?q=&FORM=LENIE

Adres sugestii Niedostępne

Poszukać w systemie skoro nie ma nic w dodatkach do przeglądarki, gdzie powinno być:)

Włącz edytor rejestru i usuń wszystkie skojarzone z tym programem klucze

Sprawdź w “dodaj/usuń programy” czy jest wpis tego programu, jak jest to odinstaluj go przy użyciu Revo Uninstaller w trybie zaawansowanym.

A czy mógłbyś mi napisać które to sa te klucze w rejestrze ? - bardzo byłbym wdzięczny.

Nie wiem. Musisz włączyć wyszukiwanie nazw

Czy ktoś może mi pomoc to dziadostawo speedbit search usunać z mojej przegladarki Intermet Explorer 8 ? :frowning: :frowning: :frowning:

I o jakim narzedziu jest mowa tutaj -> klik i skad to narzedzie pobrac ? Bo ja mam tak samo jak na tej stronce identycznie :frowning:

Pobierz, uruchom i powinno być po sprawie. Wszystko jest w linku który podałeś.

Ten program zadzial, ale teraz zamiast tamtej stronki mam cos takiego:

teraz co zrobic zeby zamiast tego wlaczala sie strona glowna ?

Myślę że musisz na nowo spersonalizować przeglądarkę w “Opcjach internetowych”, prawdopodobnie została zresetowana do ustawień “fabrycznych”.

A to dobrze czy zle ? w opcjach internetowych w ustawieniach karty przy otwieraniu nowej strony dalem „pierwsza strona główna” i dalem ok i zaczelo dzialac normalnie mi Internet Explorer ale czy napewno ? :frowning:

Jeżeli wszystko jest tak jak należy to “dobrze”, zamierzeniem było przywrócenie domyślnych ustawień przeglądarki i to zostało wykonane.

Wywal program, którego używałeś do pozbycia się tego śmiecia z IE, jeżeli się zainstalował to pobierz Revo Uninstaller i przy pomocy tego programu usuń ten program, użyj trybu zaawansowanego, usuń wszystko co znajdzie Revo, w przyszłości używaj tego programu do deinstalacji programów, ładnie czyści system rejestr ze śmieci, które programy lubią pozostawiać.

Jeżeli program działał bez instalacji to wywal jego instalkę do kosza, tak czy inaczej pobierz sobie ccleaner, podczas instalacji odhacz instalowanie “Yahoo Toolbar” (zbędny śmieć), przy pomocy Ccleaner wyczyść system i rejestr, podczas czyszczenia rejestru program zapyta czy wykonać kopię zapasową usuwanych elementów- wyraź zgodę a następnie wybierz opcję “napraw wszystkie problemy”. Po tym zrób restart i napisz czy wszystko gra.

P.S.

W przyszłości jak coś instalujesz to czytaj co programy próbują razem z sobą instalować, w 90% przypadków użytkownik dostaje odpowiednią informację niestety wielu wciska “Next” bez zastanowienia i po tym mamy takie “szopki” :wink: .

Zrobiłem wszystko tak jak mi napisałeś i wydaje mi sie że już nigdzie niema tego „speedbit search”. Wiec wyglada na to ze wszystko dziala. Ale zeby przegladarka moja IE po kazdym jej uruchomieniu wlaczała strone główna to wszedłem w Narzedzia -> opcje internetowe -> karty -> ustawienia i tutaj ustawilem zeby przy otwieraniu nowej strony otwieralo pierwsza strone glowna. Niewiem czy to tak ma byc i czy tak to bylo od samego poczatku ?

Czy jakos inaczej to ma byc ustawione ?

Możesz to mieć tak ustawione, po prostu jak otwierasz nową kartę to w niej otwiera Ci się strona startowa, to ustawienie jest bez znaczenia. Jeżeli w opcjach internetowych w zakładce “ogólne” masz wpisaną swoją stronę startową to wszystko jest OK.

A można to jeszcze inaczej ustawić ? - być moze lepiej

Ale co chcesz tam ustawić, możesz tam mieć stronę nowej karty “about:tabs”, lub pustą stronę. Ewentualnie tak jak masz to zrobione teraz czyli “stronę domową”, osobiście mam ustawioną pustą kartę, nie potrzebuję powielania strony domowej, możesz sobie pozmieniać ustawienia i dopasować je do swoich potrzeb, Ty musisz wiedzieć co najbardziej jest dla Ciebie odpowiednie, bo to Ty używasz tej przeglądarki.

Chce sobie ustawic tak jak mialem to zrobiomne od samego poczatku od nowosci czyli przed zainstalowaniem programu DAP.

A czy u Ciebie po ustawieniu w opcjach internetowych „strona nowej karty” po otwarciu kazdej nastepnej karty otwiera sie „about:tabs” z napisem na stronie:

Czy u ciebie tez tak jest ?

Wiesz moze jak to moglo byc ustawione od czasu zakupu komputera ? Czyli wtedy, kiedy wlaczylem go pierwszy raz ?

Tak, też tak mam, wszyscy tak mają.

Nie pamiętam, na co dzień korzystam z innej przeglądarki.

Napisz jak to wyglądało przed zainstalowaniem tego “śmiecia” ??

W sumie jeżeli chcesz przywrócić IE8 do ustawień “fabrycznych” to możesz go zresetować:

Wejdź w ustawienia internetowe-> zakładka “zaawansowane”-> na dole “resetuj”.

Przywrócisz domyślne ustawienia IE, tylko pewnie stracisz swoje zapisane hasła, historię itd, jeżeli nie zależy Ci na tych danych to możesz wykonać resetowanie.