Jak przegrać z płyty na komputer?

Witam

Mam płytę ze ślubu siostry. Chciałabym przegrać ja na swój komputer. Czy jest taka możliwość??

VISTA

Co tam jest ?,zdjęcia,film,zdjęcia można normalnie przegrać na dysk,film trzeba przekonwertować na format “komputerowy” np. DivX,MPEG4,chodzi ci pewnie,aby był jeden plik z filmem i żeby z komputera można było go odtwarzać,trochę inaczej robi się kopię płyty

To jest film

Jesli można to proszę mi dokładnie wytłumaczyc :smiley:

Spróbuj FreeStudio

http://www.dobreprogramy.pl/Free-Studio … 12679.html

VirtualDub

Możliwe,ze ktoś bardziej obeznany będzie musiał ci pomóc ustawić program,trzeba wybrać jakimi kodekami chcesz kodować plik i z jaką jakością,im lepsza jakość obrazu i dzwięku,tym większy plik wynikowy.

dzwięk mp3,ac3,wma

obraz np. DivX,Xvid,wmv

Już mam ten program. Jednak nie wiem co i jak ustawic.

Bardzo proszę o wytłumaczenie.

DZIĘKI

Aha przegrać.Jeśli płyta nie zabezpieczona,a pewnie raczej nie. Płyta do napędu otworzyć zawartość płyty,zaznaczyć wszystkie pliki (ctrl+a),(ctrl+c) ,utworzyć folder na dysku np “wesele”,otworzć folder a w nim wykonać wklej lub (crtl+v)

i tyle.Pytałeś jak przegrać,no to proszę.

A na serio jak widzę twoje wiedza na ten temat jest niewielka i mógłyś polec w czasie konwersji z DVD na Divix-y i inne tam,więc daj sobie spokój.

Jak chcesz mieć to wesele na dysku koniecznie a masz tam miejsce,zrób obraz płyty jako np. ISO (może być programem CDBurnerXP),zainstaluj któryś z programów do tworzenia wirtualnych napedów

np DAEMON TOLS,montujesz obraz do Daemona i oglądasz ,oczywiscie do tego jakiś program do odtwarzania dvd jesli nie masz zainstalowane.

Przepraszam,że tak głupio tłumaczę o co mi chodzi ,bo nie znam sie na tym

I jestem kobietą,także mogłabym a nie …mógłbyś [-X

Po włożeniu płyty do napędu, pojawi się “ramka” z kilkoma opcjami. Jedna z nich to (cytuję z pamięci)

  • Zapisz zawartość na dysk, lub -Zapisz na dysk, lub -Kopiuj na dysk, lub podobnie.

Wystarczy wybrać tę opcję i kliknąć.

I TO WYTARCZYŁO =D> a nie jakieś ’ filozofie" Pozdrawiam :lol: