Jak "przenieść" pliki z dysku C na E?

jak mam system na c i chciałam folder docelowy żeby ‘Moje dokumenty’’ były na e i jakoś to anulowałam przypadkiem i mi sie przeniosły tylko niektóre pliki jak zrobić żeby pulpit był na dysku e ?? bo jak biorę wytnij-wklej lub kopiuj-wklej to dalej jest na © . Teraz bardziej rozumiecie??

Przeczytaj to co napisałaś i daj znać, czy coś z tego rozumiesz.

EDIT:

Twój podpis do czegoś zobowiązuje :wink:

Niczego nie zmieniaj! Rozumiem, że system masz na partycji C - i tak ma być! Jeśli Ci za mała ta partycja, to ją powiększ (odpowiednim programam) kosztem innej partycji (np. E) i nie ingeruj w instalatory programów, tylko instaluj wszystko na partycję C, bo strasznie sobie namieszasz (albo już namieszałaś?) w komputerze.

Traktuj partycję E (i inne niż C) jak “magazyn” na prywatne różności typu fotki, filmy, itp., ale niczego tam nie instaluj i nie przenoś (nie Pulpit!). Pulpit i Moje Dokumenty mają być na partycji C i niech tam zostaną.

Można się z tą tezą nie zgodzić. Przykładowo odzyskując kopię partycji systemowej straci się w takim przypadku wszystkie pliki z Moich dokumentów.

Warto zainteresować się takimi zagadnieniami jak:

  • junkcja

  • link symboliczny

własnie o to mi chodzi że wszystko mi się usunęłoby jak by mi system padł… i juz raz to zrobiłam i było ok a teraz nie wiem bo jak robiłam to anulowałam przypadkiem chyba (to było kilka miesiecy temu) tylko teraz postanowiłam napisac :lol:

dla tych co nie wiedza o co mi chodzi to biorę start-moje dokumenty-właściwości-i tam zmieniam element docelowy :idea:

Nie wiem o co chodzi w pierwszym poście, to jakiś specyficzny kobiecy słowotok ;). Rozumiem że (chyba) chcesz coś gdzieś przenieść, więc może punktami dojdziemy o co chodzi (tylko konkretnie odpowiadaj ;)):

  1. Co chcesz przenieść (wymień nazwy oddzielając je przecinkami)

  2. Gdzie chcesz przenieść

  3. Jaki system operacyjny posiadasz

1 pulpit, i ewentualnie programy(program files)

  1. z dysku C na dysk e . żeby jak mi system padnie to żeby mi się nie usunęło

3 Windows XP

Już napisałem

  • junkcje

Pisałem o tym nawet na tym forum. Poszukaj np. wśród moich postów.

a ty myślisz że tak łatwo znaleźć w twoich postach #-o

Tu masz opisane jak przenieść pulpit za pomocą TweakUI. A tu programik do… tego samego ;). W obu przypadkach należy ręcznie przenieść katalog pulpitu. W XP znajdziesz go w C:Documents and Settings\Twoja_nazwa_użytkownika\Pulpit.

Lub

Obszerny temat nt. linków symbolicznych, wraz z podlinkowanym odpowiednim oprogramowaniem.

Ja tak nie myślę. Ja to wiem. :wink: Klikasz w mój nick -> pokaż wiadomości użytkownika. Nad listą wyników masz pole “szukaj w wynikach wyszukiwania”. Wpisujesz tam:

albo

i gotowe.

Naprawdę jest to takie trudne?

PS:

Napiszę jeszcze raz - skoro deklarujesz, że piszesz poprawie po polsku, to pisz w taki sposób.

kamil_w , pytanko, junkcje czy dowiązania symboliczne pomogą odnieść sukces w razie :

padnięcia systemu ? Sporo info siedzi w rejestrze ,który jest na C…bez rejestru programy mogą: nie działać/nie działać właściwie/ zresetują się do domyślnych. Wiec potrzebna by była również i kopia rejestru. A po reinstalacji i tak wsio na nowo wpakuję się w C\Windows ,Program Files i w dokumenty/dane aplikacji na C, i na nowo trzeba będzie kombinować…Najlepsze wyście to w pełni spersonalizowany i skonfigurowany system,z poinstalowanymi programami ,sterownikami itp na C, i obraz tej partycji(lub jak piszesz tylko wtedy obraz C+D czy E)

Nie da rady .Zabrać można z partycji po prawej stronie.Jeżeli są partycje C,D,E - można ukraść miejsce z D.Chyba że E jest za C - to wtedy nie ma problemu.

I tak nic z tego nie rozumiem #-o

  • pulpit jak najbardziej można przenieść

  • program files też, ale trzeba się liczyć z tym, że nie wszystkie programy trzymają ustawienia w swoich katalogach albo w katalogu użytkownika. W przypadku tego katalogu jedyny sensowny powód to taki, że na dysku C:\ jest za mało miejsca na zainstalowanie jakiegoś programu/gry.

Bo ja wiem? Nie takie rzeczy się robiło za pomocą gparteda. Fakt, faktem, że taka operacja potrafiła trwać nawet 3 godziny, bo wszystkie pliki były przenoszone, ale na pytanie “czy się da?”, na podstawie mojego doświadczenia bliżej mi do stwierdzenia, że jednak się da. :wink:

W sumie miałem napisać coś więcej, ale nie mam teraz czasu, a że wyszła by z tego większa wypowiedź, to stwierdziłem, że to jest nawet materiał na wpis na bloga. Tak więc tekst napiszę, ale dopiero w okolicach Bożego Narodzenia. Wcześniej nie dam rady.

EDIT:

Aha. Jak system pada, to nie przeprowadza się formatowania i instalacji wszystkiego od nowa, ale odzyskuje się kopię partycji, albo odtwarza zrzut wykonany programem Comodo TimeMachine ;).

Ano właśnie :slight_smile: Albo używa się Wondershare Time Freeze/Steady State.Ale niewykluczone sa sytuacje kiedy system nie wstaje, razem z Time Machine. angelika19975 , czego konkretnie oczekujesz ? :wink:

No to spoko ,nie wiedziałem. Poraj , Zwracam honor :slight_smile: Choć wydaje mi się to fizycznie nie możliwe…Ale jak to się mówi - jeden mówi ,że nie da się czegoś zrobić ,drugi też tak mówi ,przychodzi trzeci który nie wie o tym że się nie da, i to robi :slight_smile:

Jak najbardziej zachęcam .

oczekuje żeby rzeczy z pulpitu były na dysku E

@angelika19975, nie ma sensu przenoszenie całego PULPITU z “C” na “E”.

Utwórz na “E” folder np: Angelika. Wróć na Pulpit, prawym klawiszem myszki na ikonę “Moje dokumenty”, potem:

Właściwości, w okienku “Element docelowy” wpisz:E:\Angelika\Moje dokumenty

moje dokumenty mam na E!

Co jeszcze chcesz przenieść?. Po instalacji systemu na “C”, są:“Moje dokumenty”, “Mój komputer”,

“Kosz”, “IE”, “Sieć” i tyle. Reszta, jest wtedy, jak coś sama tam umieścisz, to nie system, tylko Ty wybierasz lokalizację, dlatego WSZYSTKO CO WGRYWASZ , możesz od razu mieć na dysku “E”

wystarczy wskazywać taką lokalizację.

P.S. Utwórz na “E” folder “Program files”- tam umieszczasz i rozpakowywujesz wszelkie programy.