Jak przywrócić właściwości tapety na pulpicie?

Zainstalował mi się program AV security i zniszczył mi możliwość ustawiania właściwości tapety na pulpicie. Wczoraj przy waszej pomocy już usunęłam ten program, ale nadal jak klikam myszką to mogę tylko ustawić właściwości wygaszacza ekranu a właściwości tapety już nie. Jak to przywrócić?

A to była jakaś własna tapeta (zdjęcie , jakis prywatny widoczek) cz wybrana z katalogu windows’a?

To znaczy teraz nie mam możliwości ustawić żadnej tapety z windowsa bo już nie ma takiej opcji. Zdjęcie mogę tylko ustawić przez to, że kliknę na swoje zdjęcie i zrobię “ustaw jako tło pulpitu” i tyle. A chce ustawić z windowsa i nie mogę. Ten program mi to zepsuł

piszesz tak chaotycznie że nie wiadomo o co chodzi

więc po kolei

1.klikasz PPM na pulpit pokazuje się okno właściwości Ekranu czy nie?

2.we właściwościach ekranu masz zakładki Kompozycje,Pulpit,Wygaszacz ekranu,Wygląd,Ustawienia czy któreś brakuje?

3.zakładka Pulpit obszar Tło aktywny czy nie?

odpowiedz na te pytania wtedy oczekuj na pomoc

:slight_smile:

Jest tylko jedna zakładka : “wygaszacz ekranu”

http://forum.cc-team.org/viewtopic.php?t=7824

Tu jest opis jak blokować właściwości. Wykonaj tą intrukcję jak blokować, ale zamiast wstawiania do wartości DWORD w regedit cyfry 1, wstaw 0

Tam jest mowa o programie regedit. Jak go znaleźć?

start>uruchom wpisz regedit

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Dzięki ! Działa. Teraz mam jeszcze jeden problem, który pojawił się po usunięciu AV security lub po skanowaniu. Cały czas pojawia mi się okno: avmonsv - to u góry. A pod tym “nie można uruchomić kontrolki skanera” i tylko OK do wyboru. Jak wcisnę to znowu się to pojawia i tak w kółko.

Przeczyść komputer http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.17.853 Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile: