Jak sprawdzic kto korzysta z mojej sieci beprzewodowej?

Podejrzewam że ktoś włamuje się w moją siec bezprzewodową,niestety mój ruter był jeden z tańszych i nie ma możliwości zalogowania na ruter.Da się jakoś to sprawdzić?

Podaj model routera.

Można użyć jakiegoś sniffer’a.

Dziwne, pierwszy raz słyszę, że nie można zalogować się na router. W każdym routerze trzeba przeprowadzić jakąś wstępną konfiguracje itp.

@kamil_w - sądzisz, że kolega nie wiedząc, jak sprawdzić sieć, będzie wiedział, jak poprawnie obsłużyć sniffer?

@Mlody993 - Ja właśnie też, dlatego prosiłem o podanie modelu routera.

Pewnie nawet hasła nie ustawił, a potem że ktoś mu się włamuje :stuck_out_tongue:

Kolega pytał, czy da się sprawdzić więc mu odpisałem, że się da. :wink:

Skoro nie można się zalogowąć, to podejrzewam, że ktoś nie włamał się, tylko korzysta z sieci niezabezpieczonej.

Da się sprawdzić.

Skoro ma ruter wystarczy się zalogować wejść w zakładkę klientów i zobaczyć kto łączy się z ruterem jeśli sieć jest otwarta.

Nie chodzi o logowanie do sieci, tylko o logowanie do routera. Nawet, jeśli router nadaje niezabezpieczony sygnał, można się do niego zalogować.

IP, jeśli się nie mylę, chyba zawsze jest 192.168.0.1 , spróbuj wbić ten adres w przeglądarkę. Powinna się pokazać strona, która wymaga podania loginu i hasła do zalogowania, spróbuj:

login: admin

password: admin

LUB

login: admin

password: nic nie wpisuj, zostaw puste

I po tym kliknij Login. Bez konkretnego modelu, albo chociaż producenta, trudno będzie cokolwiek dalej podpowiedzieć co do konkretnych opcji, gdzie jakiej szukać. Ale, tak, czy inaczej, można sprawdzić dostęp do routera. Poszukaj tam czegoś takiego, jak Log / Status / opcja Wireless w statusie (takie coś mam w moim D-Linku, może być coś podobnego w Twoim routerze).

jest to producent netgear.Ja się na tym nie znam dlatego pytam.Jeden z tańszych

Chce porostu sprawdzić czy ktoś nie korzysta z mojego łącza.

Większość netgearów ma ip 192.168.1.1, login admin a hasło password. Wszystko kwestia routera. Co z tego, że tani jak każdy router z wifi ma panel administracyjny. Ip które wpisujesz w pasku przeglądarki masz na nalepce na routerze, tak samo jak domyślne dane które masz wpisać by się zalogować.

***********************

ok.dz za pomoc.