Jak na stałe ustawić polską klawiaturę?

Witam,

mam na sprzęcie z podpisu Windows 7 beta build 7000. Wiemy, że legalnego spolszczenia do tego systemu nie ma ( nie wiadomo, czy w ogóle coś takiego istnieje :P). Mój problem wygląda trochę inaczej. Zauważyłem (co logiczne), że ten system ma ustawioną klawiaturę na “US”. Nie ma tam oczywiście polskich znaków. Postanowiłem dodać w opcjach regionalnych i językowych polski. Dodałem klawiaturę na " Polski programisty", ale nie da się usunąć z listy tej “US”. Skutek tego jest taki, że jak np. teraz piszę w pasku języka ustawiony jest PL, ale gdybym teraz wszedł choćby w Start/Computer ponownie ustawia się EN. W związku z tym język ciągle się zmienia z polskiego na angielski. S/trasznie to niewygodne :frowning: Czy da się coś z tym zrobić?

Ustaw układ klawiatury Polski (programisty) na domyślny (default), a następnie skasuj ten US.

Dzięki! Pomogło, że też wcześniej nie zauważyłem, że powyżej jest wybór języka domyślnego, a domyślnego nie można zmienić. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: Temat zamknięty!

to już istnieje