Jak udowodnić legalność oprogramowania w GPS?

Jak udowodnić legalność oprogramowania w GPS ?

Tak samo jak np. Windowsa, proste, trzeba wozić ze sobą dowód zakupu.

No ale dokument zakup nie mówi nic o mapie :slight_smile:

Dlaczego ty masz udowadniać, że nie jesteś np wielbłądem? Może niech kontrolujący spróbują udowodnić swoje podejrzenia…

Dokładnie. W Polsce jesteś niewinny dopóki Ci się tego nie udowodni. Nie słyszałem żeby gdzieś był przepis nakazujący wożenie jakichś dokumentów dotyczących legalności oprogramowania GPS. Niech Ci udowadniają, to ich problem, masz legalny to nie masz się czym martwić.

Co do dowodów zakupu, to jeżeli chodzi o zakupy oprogramowania prywatnie, to z tego co wiem, nie ma obowiązku przechowywania dowodów zakupu na np. meble, pieczywo itp. Dlaczego więc miałoby być na oprogramowania, które przecież posiada zwykle odpowiednie zabezpieczenia, pozwalające zweryfikować jego autentyczność.

Już kiedyś był taki bum na sprawdzanie legalności map w nawigacjach. Wszyscy trzęśli portkami tak jak teraz… Okazało się, że krajowa policja nie wie nawet jak się do tego zabrać :rofl: Nie mają pojęcia jak udowodnić nam zwyczajnym użytkownikom, że mamy piracką mapę. Tak więc pozostaje wyśmiać takie newsy - nic nie mogą nam zrobić - nie może zajść nawet uzasadnione podejrzenie czegokolwiek.

Czytlem ze jak CIe zatrzymaja i stwierdza ze mozesz miec nie legalne oprogramowanie/mapy w GPS to CI go zabieraja do sprawdzenia czy jest tak rzeczywiscie… jakim cudem mogą tak stwierdzić pewno zlym swoim chumorem, świetnym wyglądem gps/samochodu i zazdrości :stuck_out_tongue:

gdy okazuje sie ze wszystko jest legalne odsyłaja GPS do domu :slight_smile:

Haha, uważaj, bo Ci odeślą :lol:

Tak jak nie oddają kompów zawiniętych podczas nalotów na akademiki tak samo GPSy kamień w wodę.

@ pysiu: a mapa jest kupowana jako licencja czy jako produkt?

To tym bardziej trzeba posiadac przy sobie dowody legalności softu. Jeżeli mapa była dołączona do nawigacji to myśle że wystarczy dowód zakupu, faktura lub paragon.

zależy jakie to oprogramowanie, wiem tyle że w AutoMapa jeżeli posiadamy oryginalne oprogramowanie to możemy zarejestrować je na siebie i tym samym w Menu jest wyświetlane kto jest posiadaczem licencji i te dane są sprawdzane

ale tak jak w przypadku każdego płatnego oprogramowania trzeba mieć dowód zakupu, jak policjant zakwestionuje legalność musisz mu go pokazać bądź dostarczyć jeżeli nie masz przy sobie.

A co jeśli zmienię w pirackiej mapie licencję z misio@ptysio.pl na swoje imię i nazwisko? Wtedy już z punktu widzenia policji mam legalną AM?

Co w sytuacji jeśli paragon wyblakł? Wtedy mam pirata, bo nie mam paragonu i nie pomyślałem żeby zrobić ksero?

Wszystko fajne jedziesz na wczasy a jakiś nadgorliwy policjant ci chce zabrać gps parodia mam tomtoma i już mam wgrane aktualizacje wiec to co na fakturze jest nie ważne odnośnie mapy i samego oprogramowania a co fajne mam fakture na mame ciekawe co wtedy zrobią uznają że kradzione może :slight_smile:

Z tego co czytałem parę miesięcy temu, to za te całe kontrole odpowiedzialny jest producent Automapy i to podobno oni sponsorowali szkolenia dla policji i wg tego artykułu powinno się przy sobie mieć dowód zakupu mapy lub licencję na jej używanie.

Jak znajdę ten art to podrzucę.

EDIT:

Jeśli dobrze pamiętam to był chyba ten art http://www.motofakty.pl/artykul/policja … i_gps.html

Pozdrawiam!

Zobaczcie to: http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542, … wania.html