Posiadam router AirLive N.Power który posiada wejście USB i opcje serwera FTP.
Wszystko skonfigurowałem i uruchomiłem ale nie uzyskałem oczekiwanego efektu.
Otóż chciałbym aby wchodząc na FTP przez przeglądarkę, domyślnym plikiem który zostaje otworzony był index.html, ale też aby pozostał dostęp do innych plików.
Próbowałem ustawić to za pomocą .htaccess, ale to nie serwer Apache, więc nie działa.
Może to i głupie, ale sprawdzałeś może, czy samo dopisanie “/index.html” do lokalnego odnośnika LAN zadziała? Teoretycznie po tym wpisanie "“ftp://192.168.1.254/index.html”.
Jak wpisujesz w przeglądarce "ftp://bla bla bla to domyślnie leci na 21 porcie. I przeglądarki ignorują co tam jest traktując jako pliki do wyświetlenia.
Można by pokombinować z www itp. Spróbować co będzie jak się zmnieni port na 80 ?
W sumie to ma być FTP a nie serwer WWW więc nie musi się udać.
Mi się to pytanie nasunęło po tym jak w chrome na andku wpisalem z palca “ftp://mistrzu.ddns.net/index.html”, co poskutkowało wyświetleniem zawartości stony (ze zdjęciem motocyklisty plus jakimś testowym tekstem powyżej i poniżej fotki).
Protokół FTP nie udostępnia opcji przesyłania “domyślnego” pliku. Po “wejściu” do pewnego katalogu przekazywana jest klientowi lista plików w nim - i tylko tyle.
To jest serwer FTP - zachowanie “domyślnej” strony internetowej dostępne jest tylko w serwerach HTTP.
Gdy dopisuje “index.html” do “sharing directory” to po wejściu na FTP przez przeglądarkę domyślnie otwiera się index.html, ale niestety nie mam dostępu do innych plików.
Po zmianie portu na 80 otrzymałem komunikat: “This is NOT a http-server.”
Ma ktoś jakiś pomysł czy tego faktycznie nie da się tak skonfigurować?
“Ma ktoś jakiś pomysł czy tego faktycznie nie da się tak skonfigurować?”
Bez obsługi web serwera i serwera ftp przez router nie da się (sposób kolegi powyżej może co najwyżej robić za “obejście”, tak jak wcześniejsze pomysły z wyświetleniem strony).
Z tego co kojażę, to soft dd-wrt (openwrt chyba też) umożliwia uruchomienie wymienionych serwerów (w “szczególności” serwera http, w sieci da się znaleźć instruktaż jak to zrobić), sęk w tym, że najprawdopodobniej to oprogramowanie nie wspiera Twojego routera… W takim wypadku, prócz powyższych, pozostaje wydatek na sprzęt, który sprosta stawianym wymaganiom.