Jak usunąć avasta z komputera-proszę o pomoc

Nie mogę odinstalować avasta 4.8 home edition ze swojego komputera.Czy ktoś podpowie mi jak to zrobić? Może trzeba przeinstalować system.Co to za dziadostwo,którego nie można usunąć???

A jakiś błąd wyskakuje?

Start->Panel sterowania->Dodaj lub usuń programy

Próbowałam nie da rady.Wychodzi coś takiego: avast!A setiface error has occurred:3 Try to reinstal or contact support,please

Zobacz do równoległego wątku:

viewtopic.php?f=2&t=236642&p=1557278#p1557278

Alt+ctrl+del -> Menadżer zadań -> prawym myszy na każdy z poniższych processów -> zakończ proces

ashServ.exe

aswUpdSv.exe

ashWebSv.exe

ashMaiSv.exe

ashDisp.exe

Następnie odinstaluj Avast w panelu sterowania.

Nie pozwala zakończyć procesu_odmowa dostępu

Z rejestru też nie daje usunąć.Matko co to za stwór???

Użyj programu autoruns z pakietu SysinternalsSuite. Jak uruchomisz program przejdź na zakładkę “Services”, następnie odznacz wszystkie usługi, które w kolumnie “publisher” zawierają wpis “ALWIL Software”. Po tej operacji zrestartuj komputer, a następnie za pomocą darmowego narzędzia np. revouninstaller usuń avasta z systemu.

Dlatego nie mozesz go odinstalować.

Spróbuj wyłączyć Avast -> prawy klik na ikone avast -> powinna być opcja “zakończ” (dokładnie nie pamiętam, dawno się nim nie “bawiłem”).

Jeśli w Menedżerze Zadań któryś z procesów nadal widnieje to spróbuj go teraz zakończyć.

Oficjalne narzędzie do usuwania avasta: http://www.avast.com/eng/avast-uninstall-utility.html

Spróbowałam.Przy próbie otwarcia tego plku pokazała się taka informacja:"The avast!self protection module is enabled.For this reason,the operation cannot be completed.To complete the operation,either run this program from Windows Safe Mode,or disable the avast.Self protection(via Settings->Troubleshooting page).Angielskiego też nie znam.I do tego ciemna jestem jak tabaka w rogu.Litości…

Uruchom kompa w trybie awaryjnym (safe mode) i dopiero wtedy uruchom deinstalator avasta.

Możesz też wyłączyć (disable the avast Self protection) ochrone rezydentną i dopiero wtedy odpalić deinstalator.

Uzyskasz to poprzez (Settings->Troubleshooting page) czyli ustawienia -> rozwiązywanie problemów -> wyłącz moduł samoobrony avast.

Pięknie dziękuje za pomoc Tobie i wszystkim którzy się odezwali.Udało się w trybie awaryjnym. =D>