Jak usunąć okno wyboru systemu przy starcie Windows?

Witam!

Mam taki problem, otóż miałem na komputerze zainstalowany system Windows Vista i zainstalowałem obok 7 i sformatowałem partycję z Vista, ponieważ nie była mi potrzebna. Niestety po sformatowaniu partycji z Vistą został komunikat z wyborem systemu przy starcie komputera i jak go się teraz pozbyć??

Dodam jeszcze, że w msconfig usunąłem Viste.

Za pomoc wielkie dzięki

Zainstaluj sobie eadybcd włącz i w karcie “Edit boot menu” zaznacz niepotrzebny wpis kliknij przycisk “delete” i po sprawie.

W karcie "Edit boot menu’’ mam tylko Windowsa 7 :confused:

http://a.imageshack.us/img148/1181/beztytuuxp.jpg

Proponuje pomyśleć zanim coś napiszesz, jako ot kosz.

Więc to bardzo dziwne. Spróbuj jeszcze przeinstalować MBR przejdź do karty Bootloader Setup zaznacz Install the windows vista/7 … i kliknij Write MBR wtedy nadpiszesz bieżący mbr.

Trzeba było najpierw się zapytać i następnie użyć programu EasyBCD, a nie samemu grzebać. Miał byś wszystkie zainstalowane programy do wglądu i mógł byś jednym kliknięciem usunąć z menu.

Jeśli nie chciał bym formatować, to próbował bym tak:

  1. Ustawić czas oczekiwania (boot default OS after) na 0 sekund i zapisać (Save Settings). Powinien wówczas uruchamiać się windows 7 od razu.

2)Można też spróbować tego: Zaznaczyć opcję skip the boot menu (omijaj menu) i też zapisać.

Jeżeli żaden z tych sposobów nie da pozytywnych rezultatów , to można próbować tego co napisał: Felippe82 lub format. :frowning:

:arrow: Panel Sterowania

:arrow: System

:arrow: Zakładka “Zaawansowane”

:arrow: Uruchamianie i Odzyskiwanie :arrow: Ustawienia

:arrow: Domyślny system operacyjny ustaw na Windows 7

:arrow: Odznacz ptaszka w “Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych”