Jak używać sprężonego powietrza do wnętrza komputera?

wszystko będziesz miał napisane na sprayu.

najważniejsze to przed użyciem NIE wstrząsaj

trzymaj pionowo

dmuchaj cyklicznie

Możesz psikać po płycie, tylko poczekaj a z komp przestygnie, powietrze jest bardzo zimne. Wiatraki najlepiej czyścić patyczkami do uszy.

Tylko pamiętaj, aby psikać z rurką i z odległości ok 10-15 cm

Sprężone powietrze to powietrze tylko z nazwy. W środku opakowania jest jakiś gaz, dwutlenek węgla chyba, ale nie jestem pewien. Używając tego “powietrza” możesz dmuchać po całym wnętrzu, ale dmuchać należy krótkimi seriami i robić przerwy, aby z dyszy nie zaczęła sikać ciecz, która może już coś uszkodzić. Poza tym opakowania nie wolno odwracać, dmuchać tylko pionowo, w pozycji dyszą do góry, bo po odwróceniu również będzie sikała ciecz. I nie potrząsać opakowaniem w czasie dmuchania /ciecz!/ Zachowując te uwagi, niczego w komputerze nie uszkodzisz

poczekać aż przestygnie czy aż się nagrzeje? stygnięcie to chyba utrata temperatury (ale mogę się mylić) :smiley:

Dodane 11.02.2011 (Pt) 22:41

Wyłącz komputer z prądu, ale to chyba oczywiste.

Dobrze powiedział przecież…

Jeśli nie wiesz o co chodzi to postaw pustą szklankę na palniku gazowym na parę minut, a potem wrzuć do zlewu wypełnionego zimną wodą :wink:

Myślałem że chodziło mu o to że po czyszczeniu komputera ma poczekać z włączeniem komputera gdyż będzie zimny i musi się nagrzać. I że nagrzewanie nazwał stygnięciem :smiley:

Orzesz ty! co za pokrętna logika :slight_smile: