Jak wejść na konto administratora w windows vista

Witam

Mam komputer kupiony razem z systemem vista, podczas instalacji sterowników od aparatu cyfrowego firmy hp wyskoczył mi komunikat .Aby zainstalować te oprogramowanie potrzebne jest konto administratora. Tylko ja nie wiem jak ja mam wejść na te konto znalazłem coś takiego w Google:

Aby włączyć konto Administrator w systemie operacyjnym z rodziny Microsoft Windows Vista wybierz Menu Start, następnie Akcesoria i kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia. Kolejnym krokiem będzie wybranie Uruchom jako administrator i ujrzenie okna Administrator: Wiersz polecenia. Następnie wpisujesz: net user administrator daniel0205, gdzie daniel0205 jest hasłem, które przydzieliłeś dla konta administratora, po czym wpisujesz net user administrator /active:yes. Wylogowujesz się z zajmowanego konta. Od tej pory podczas wyboru użytkownika ujrzysz również konto Administrator, do którego logujesz się przy użyciu wcześniej przydzielonego hasła. Aby ukryć to konto po przeprowadzeniu wszystkich zmian jakich chcesz na nim dokonać, wpisujesz w oknie Administrator: Wiersz polecenia (rozpoczętym tak, jak poprzednio - pamiętaj o pominięciu kroku z przydzieleniem hasła): net user administrator /active:no i po wylogowaniu przestaje ono “dręczyć” twe oczy.

I mam pytanie tam pisze : gdzie daniel0205 jest hasłem, które przydzieliłeś dla konta administratora, tylko że ja tego systemu nie instalowałem , inie wiem jakie jest te hasło.

Ja mam tylko konto użytkownika gdzie podaje podczas uruchamiania systemu hasło :

czyli:

Bartek

i hasło: ader 99

Czy mam od nowa wgrać ten system ???

Nie wiem jak u ciebie. Ale jak odzyskuje partycje systemowa (Windows XP) z Recovery Disc to w trakcie podaje haslo administratora :stuck_out_tongue:

świetny pomysł z publicznym podawaniem hasła =D> Do e-maila takie samo :?:

Pierwszy użytkownik powinien mieć uprawnienia administratorskie. Jak z instalacją innych programów? Jeśli wyskakuje okienko UAC i nie chce hasła, to jest konto administratorskie.

Sterowniki do aparatu na pewno są do systemu Vista? Bo te od XP mogą się nie nadawać.

Jeśli nie wyskoczyło okienko UAC, to można zainstalować klikając prawym przyciskiem myszy, opcja “uruchom jako administrator”.

Te sterowniki są w ogóle potrzebne? Bo większość aparatów cyfrowych jest wykrywana przez system i automatycznie instalowana. Programy producentów to z reguły zaśmiecanie systemu, importować fotografie potrafi każdy program graficzny, a nawet Galeria Fotografii Systemu Windows. Aparat powinien też być widoczny jako zwykły dysk wymienny.

Spokojnie hasła są podane fałszywe ( przykłady ) :cry:

Jeżeli nie zakładałeś hasła to trzeba go zresetować. Programów w sieci cała masa resetowanie-hasla-administratora-systemie-win-2000-t5024.html