Jak właczyć AGP?

Witam zainstalowałem program Everest. I tu moje pytanie. Okazało sie że mam wyłączone AGP. Ale nie wiem za bardzo co to jest i jak to włączyć. W Everescie pisze ze wyłączone AGP może zmniejszyć wydajność prosze o pomoc.

Mój komputer to:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400

Pamięć fizyczna 256 MB (PC2700 DDR SDRAM)

Karta wideo RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9200 (RV280)

Multimedia

Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card

masz zapewne wylaczone agp8X. musisz w biosie poszperac tam gdzies bedzie wlaczenie tej opcji

ok a moze ktos dokładniej wyjasnic ?? niechce za bardzo w biosie mieszac…:slight_smile:

Złączono Posta : 12.02.2006 (Nie) 19:49

chodzi mi właśnie o to AGP 8x i do czego to służy

To jest złącze na płycie głównej do podłączenia karty graficznej.

Możesz też włączyć AGP w ATI Catalyst Control Center, jest tam taka opcja. :lol:

próbowałem ale po zmianie na 8x i restarcie kompa wraca do poprzedniego stanu (czyli wyłaczone)

To spróbuj ustawić na AGP 4x, bo z tego co wiem to

ma AGP 4x. :lol: I zapisz zmiany, czyli Apply lub OK :mrgreen:

Zainstaluj sterowniki do płyty głownej u mnie pomogło. Mam płyte MSI i zainstalowanie “VIA RAID Tool” pomogło.

A więc na 4x tez nie chce sie włączyć po uruchomieniu komputera nadal jest AGP wyłączone. Sterownikówdo mojej płyty głównej niestety nie mogę znaleźć… W biosie znalazłem do AGP ale tam jest wszystko ustawione na ENAbled wiec powinno dać sie włączyć to przyspieszenie 4x nie wiem co mam zrobić:(

a masz wogole grafike wpieta w agp czy masz zintegrowana czy co??

Tak mam wpiętą w AGP. Mam Radeona 9200 na płycie głównej nie mam grafiki zintegrowanej wogóle.

Na płycie CD do płyty głównej masz sterowniki do płyty głównej to je wgraj,restart kompa i zobacz.

Jak nie masz płyty CD to ściągnij stery do twojej płyty głównej.

Ster

Wielkie dzięki wszystkim a szczególnie JNJN wgrałem sterowniki i wszystko działa jak należy Pozdrawiam.

DZieki tez skorzystałem :smiley: a kolega ma jakiego procka? bo ja mam płyte epox ep-8rda3 i radka 128 / 128 heh

aha juz widze nie doczytalem :lol: :lol: to masz lepiej bo ja jade na 1.2 he stary ale jary.

ALe za to mam Radeon saphire 9250 pro 128mb 128 bit i oczywiscie ramy na dual 2 x 256 ddr