Jak wyciąć dokładnie postać z tła?

Jak wyciąć dokładnie postać z tła?

program PS CS6

Używam opcje:

Szybkie zaznaczanie.

Spore problemy występują zwłaszcza okolice włosów i w niektórych miejscach skóra miesza się z tłem.

Ewentualnie może ktoś zaproponuje lepsze rozwiązania , może inne oprogramowanie, bardziej z-automatyzowane?

tylko ręczne dłubanie, automat nigdy nie będzie w tym dobry, zwłaszcza przy nierównym tle, poszukaj tutoriali w necie

Bliższa znajomość z Pen Toolem (Pióro), maskami warstw, ewentualnie zaznaczaniem kanałów.

Jak napisał dodor , automat polegnie. Nawet w tak dobrym programie jak Photoshop.

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1219.0.html - podobnie będzie w PS, Inkscape i innych. Na to o czym piszesz w pierwszym poście niestety nie ma lekarstwa :wink:

Jest program,króry to w prosty sposób załatwia.Używałem go ale nie pamiętam nazwy.Jak sobie przypomnę to ci podam.

Dodane 29.09.2012 (So) 17:14

Przypomniałem sobie. To jest Inpaint 4.7.Jest na dobrychprogramach.Po otwarciu zdęcia klikasz na pasku czerwone kółko celem ustawienia wielkości kursora do zamazania obiektu następnie zamazujesz czały obiekt i klikasz na trójkącik a potem save.Czynność można wielokrotnie powtarzać aż do osiągnięcia pożądanego efektu.

Opisujesz działanie masek w programach PSopodobnych :wink:

Reczne zamazywanie tła, wszelkie czynnosci myszką wychodzą mi “nierówno”, poprostu NIE UMIEM dokładnie myszką obrysować postaci.

A Tutoriale na YouTube to pożal się… Akurat wszyscy wybierają tylko “najprostrze tła” i opisują lub pokazują jak to zrobić i to nie tylko moje zdanie bo komentarzy negatywnych na YouTube jest wiele.

Inpaint - testowałem i zamiast prawidłowo wymazać to bardzo dziwnie mieszają się części obrazka ze sobą.

No ale to tak już niestety jest. Zwłaszcza wycinanie włosów żeby nie wyglądało kanciasto to trudna sprawa. W zależności od zdjęcia, nad jednym obrazkiem można kilka godzin spędzić :slight_smile:

Rezygnuje z tego… Nie chce mi się “siedzieć” przed tym kilka godzin

To tak jednorazowo? Masz jakieś konkretne zdjęcie, chcesz pozbyć się tła i koniec, czy chciałbyś rozpocząć jakąś dłuższą znajomość z grafiką?

Jest darmowy bardzo dobry i prosty program Photowipe.Pobrałem z www.soft82.com/download/windows/photowipe ,jest bezpieczny sprawdzony Nortonem

Np. mam 1000 zdjęć. Więc robić to ze wszystkimi pochłonie mi mnóstwo czasu. Owszem z jednymi może pójść łatwiej a z innymi znacznie trudniej.

Nie przywiązywałem wczesniej szczególnej wagi do trudniejszych lub skmplikowanych edycji grafiki chociaż pewną wiedzę na temat edycji mam.

Nie nadaje się do moich zdjec ponieważ można zamazać tylko pewny obiek zdjęcia a nei wyciąć postać.

:o No ja już myślałem powoli o tym, że jeśli to jakieś szczególne foto, mógłbym pomóc, ale tysiąc to męczarnia. Niedawno w pracy w trzy osoby wycinaliśmy tło z chyba 1300 fotek :smiley:

Saeros - Przykład mam na zdjęciu jakąś piekną dziewczynę ^^ ale osoby na tle lub jakieś otoczenie psuje kompletnie wygląd tego zdjęcia. No cóż gdybym nie był idealistą to bym tak się tego nie czepiał :slight_smile:

No to przechlapane. Ja sam cierpię jak mam niedoskonałe zdjęcie :stuck_out_tongue:

Gdzie jest opcja “Extract” w PS CS6 ?

Od dawna się nad tym zastanawiam.

Na samym początku widać jak wybiera ktoś tą opcje:

LINK

Plug-in Extract jest dostępny jako opcja dla Photoshopa CS4 i CS5.

Ja mam wersję CS6.

Pamiętam, artykuł starszy niż Ps CS6. Nie mam pojęcia, czy to działa w szóstce. To tak bardziej informacyjnie, że Adobe ubiło tę funkcję :wink:

ale chyba jednak działa bo jest ta funkcja po przekopiowaniu pluginu.

Ok teraz lepiej mi wychodzi wycinanie postaci :slight_smile: Chociaż dla wiele , wielu…wielu zdjęć może to zająć i kilka tygodni.