Jak wykonać opisany efekt zdjęcia?

Ja wykonać efekt oddalenia zdjęcia, a dokładniej mam na myśli zdjęcie 340 x 240 (przykład) które w pliku graficznym oddala się z pierwotnego rozmiaru do np 126 x 128. Mam nadzieję że dobrze i zrozumiale wytłumaczyłem i poproszę o sugestie do darmo0wych programów.

Niezrozumiale. Jeśli chodzi o grafikę to najlepiej sens problemu oddają obrazy. Przydałby się obrazek przedstawiający to, co chcesz uzyskać.

@kamil_w

postaram się dokładniej opisać : chodzi mi o oddalające się zdjęcie do miejsca w którym osiaga określoną rozdzielczość : zdjęcie ----> miniaturka i tylko miniaturka jest widoczna. To tak jakby ubrać" miniaturę fotografii w ramę i osiągnąć efekt 3D tylko który się "cofa do wymienionej miniatury.

A nie będzie to po prostu polegało na skalowaniu obrazka od pierwotnego rozmiaru do docelowego? Tu nie ma nic z operacji 3D…

@Pablo_Wawa

dokładnie taki efekt mam na myśli, nie znam się na grafice efekt byłby jak w 3D

W takim razie wklejasz jako warstwę dany obrazek, tworzysz duplikaty tej warstwy, skalujesz poszczególne obrazki i układasz tak, jak chcesz.

@kamil_w , mógłbyś mi powiedzieć jakim programem mogę to zrobić ?

Dowolnym obsługującym warstwy. Najprostszy i darmowy Paint.Net

Najlepiej znajdź przykład tego, co chcesz uzyskać i pokaż nam. Może da się coś takiego zrobić lepiej i bardziej elegancko.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPGF10bF4IuBo96X4Hsdq25xmsmHJm00aZhKMkAMKDgAnrbUz9X2vPLVj1Dg

Tu jest podobny obrazek tylko ja chciałbym aby moja grafika się cofała" do miniatury

Czyli chcesz uzyskać efekt 3D? Nie ogarniam.

Chodzi o taki efekt?

test1v.gif

W każdym animatorze:Animation Shop,Gimp,PS,After Effects

Najprostszy sposób:robisz np.15 kopii zdjęcia i każde kolejne zmniejszasz o jakis stały % aż do uzyskania żądanych wymiarów.Zapisujesz jako gif.

@grandpajanek chodzi mi o taki efekt jednak nie chcę tego w gifie a jako foto.jpg i aby na tym zdjęciu widoczna była droga przechodzenia w mniejszą grafikę.

Czyli nazwijmy to tunel z grafiką na końcu?

@kamil_w

Dokładnie o to chodzi

Można robić dużo kombinacji ale nie wiem konkretnie jaki efekt chcesz osiągnąć.Obrazek porównawczy był by pomocny.

41845717.jpg

50720893.jpg

czy z zastosowaniem blur

13045005.jpg

@grandpajanek

chodzi mi o dokładnie taki efekt jak ten widoczny w pierwszym zdjęciu

Zrobisz w każdym nawet najprostszym programie graficznym sposobem jaki podali Ci koledzy Pablo i Kamil.

Otwierasz obrazek,opcjonalnie dodajesz obrys/ramkę

Powielasz (kopiujesz) obrazek i zmniejszasz kopię do 80%

Powielasz tą kopię i zmniejszasz do 70%…i tak dalej

Przekątne linie po rogach obrazków narysuj piórem lub pędzlem.

t4-6.jpg

Opcjonalnie dodajesz cień lub blask.Na podstawie pytania wnioskuję,że stawiasz pierwsze graficzne kroki.Jakim programem dysponujesz?

Na moim forum ludzie uczą się wspólnie podstaw Paint Shop Pro,Photofiltre Studio,Photoimpact,trochę Photoshop (także animacje),Illustrator,After Effects i kilku innych programów.Większosć to ludzie…powiedzmy…w sile wieku ale chętni do pomocy.Jak chcesz to wpadnij.Wymagana rejestracja.

http://dziadek.webd.pl/index.php

@grandpajanek

mam takie programy : Picasa 3, Photoscape, Gimp 2, Photofiltre 7, Paint.Net, Inkskape, którym z nich to najprościej wykonać

Gimp albo Paint.NET. Inkscape jest do innego rodzaju grafiki (wektorowej), a reszta to zabawki.