Jak wyłączyć głośniki w laptopie?

Witam, kupiłem głośniki zewnętrzne Creative, podłączam je do laptopa, gdy włączam muzykę to dźwięk leci jednocześnie przez głośniki zewnętrzne jak i wbudowane w laptopa. Jak wyłączyć głośniki w laptopie? Dodam, że gdy ściszam lub podgłaśniam to reagują na to tylko głośniki zewnętrzne a wbudowane grają na takim samym poziomie. Proszę o pomoc.

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 20:36 został dopisany post przez spitfire303

Nikt nie wie???

Jaki laptop?

HP Pavilion DV6507eo z kartą dźwiękową conexant

idziesz do panelu sterowania swojej karty dźwiękowej i ustawiasz żeby grały tylko zewnętrzne głośniki :wink:

Ustaw żeby były głośniki 2.1 lub 5.1 (w zależności jakie masz) :wink:

PS. Nie mogę bardziej szczegółowo pomóc, bo nie mam tego lapka, ale w tym panelu sterowania musi być taka opcja :wink:

chyba masz uszkodzone gniazdko…w instrukcji do lapka jest

When a device is connected to the headphone jack, the speakers are disabled.

czyli moim zdanie sprawa jasna… podpięcie jack\a powinno skutkować brakiem głosu we wbudowanych głośnikach

tu masz instrukcję

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu … g=en&cc=pl

10 pozycja z góry

Niestety panel sterowania karty dzwiekowej jest bardzo ubogi i tam jest tylko obsluga mikrofonu…

Moim zdaniem od strony softu niewiele zdziałasz… instrukcje z reguły nie kłamią :smiley:

No ale chwila…są tu trzy porty jack. Podłączam glosniki pod dwa (2x jack do glosnikow). Czyli mam uszkodzone wszystkie porty? Brzmi to lekko nieprawdopodobnie, szczegolnie ze ja ich nigdy wczesniej nie uzywalem, a poza tym to nowy komp.

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 23:00 został dopisany post przez spitfire303

Juz wiem. Nic nie jest popsute. Dzialaja. Nie wiem czemu, ale uruchomily sie dopiero jak wyciszylem dzwiek w kompie w ogole, podlaczylem kable, wlaczylem dzwiek i juz dzialalo. Koniec tematu.

A ja z kolei mam taki problem…mam lapka ASUS K50IJseries i do niego mam podlaczone glosniki 2.0 do portu USB. i moje pytanie jest takie czy moza ustawic tak zeby:

-glosniki wewnetrzne graly

-i te glosniki 2.0 graly co sa podlaczone do portu USB.

JEST MOZE JAKIES ROZWIAZANIE TEGO??jesli tak to bardzo prosze o pomoc:)z gory thx:)