Jak wyłączyć scandiska

Witam

Mam w kompie dysk 60GB oraz 80GB.Ten drugi jest podzielony na dwie partycje z tym że jest walnięty tzn. kolesiowi od którego się przegrzał czy coś i zaczął szwankować.Ma trochę badów a do tego jak przegrywam dane na jedną z partycji tego dysku to dysk zatrzymuje się i tak coś w nim tyka ta druga partycja działa ogólnie poprawnie ale nie w tym rzecz.Moje pytanie brzmi jak wyłączyć automatyczne sprawdzanie dysku przy starcie Widows XP.Za każdym razem komp się domaga sprawdzenia tego dysku a sprawdzanie trwa różnie albo kilkanaście minut albo … pół dnia.Chcę to wyłączyć. Wiem że wyłąncza się to w msconfig ale nie mogę znaleźć nic co by wyłączało scandiska.Proszę o pomoc.

Z takim dyskiem chyba tego nie wyłączysz bo za każdym razem bedzi ci chciało sprawdzać jak zacznie czytac dane z takiego czegoś. Ja kiedyś kożystałem z takiej dyskietki co się włączał scandisk jak z nią uruchomiłem kompa.

Można całkowicie wyłaczyć - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=9534 :wink:

Wielkie dzięki nie pomógł plik disablecheckdisk musiałem to odwrócić tylko pomogło to:

Start >>> Uruchom >>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

Wartość SFCScan powinna być ustawiona na zero. Jeśli jest tam 1 to skan będzie się pojawiał za każdym startem sysa. Widzisz 1? To daj zero.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Wyszukaj wartość REG_MULTI_SZ o nazwie BootExecute. Ta wartość zawiera spis komend egzekwowanych w trakcie bootowania systemu. Domyślnie jest tam: autocheck autochk *

Wielkie dzięki